Przejdź do treści
A320neo należący do linii Avianca
Źródło artykułu

Ciała pasażerów na gapę znalezione w luku podwozia głównego A320neo Avianca

Władze w Kolumbii twierdzą, że A320neo należący do linii Avianca prawdopodobnie przez trzy dni wykonywał loty po Ameryce Południowej z ciałami dwóch pasażerów na gapę, którzy schowali się w luku podwozia głównego.

Przewoźnik poinformował, że 6 stycznia samolot został wyplanowany z siatki połączeń i przejęty przez służby techniczne celem wykonania zaplanowanego przeglądu. Jednak po jego rozpoczęciu personel techniczny znalazł w luku podwozia głównego ciała dwóch, prawdopodobnie nastoletnich chłopców.

„Po przybyciu na lotnisko El Dorado w Bogocie w luku podwozia głównego A320neo odkryte zostały ciała dwóch osób, które nieautoryzowane tam się znalazły” – poinformowała Avianca w oświadczeniu. Przy zwłokach zostały znalezione również dokumenty i pieniądze wskazujące, że chłopcy pochodzili z Dominikany.

Ostatni raz samolot wykonywał tam lot 3 stycznia 2023 r. Ciała były zamrożone, a jednym z nich były widoczne wcześniejsze oparzenia. Władze w obu krajach intensywnie pracują, aby zidentyfikować nastolatków i powiadomić o zdarzeniu ich krewnych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony