Przejdź do treści
A350F w barwach Air France
Źródło artykułu

Air France-KLM zamówiło cztery frachtowce A350F

Zgodnie z zobowiązaniem ujawnionym w grudniu 2021 r. grupa Air France-KLM złożyła w Airbusie wiążące zamówienie na cztery frachtowce nowej generacji A350F. Mają one zwiększyć zdolności przewozowe Air France.

Konstrukcyjnie A350F bazuje na najnowocześniejszym samolocie pasażerskim dalekiego zasięgu - A350. Ma duże drzwi ładunkowe na głównym pokładzie i długi kadłub zoptymalizowany do transportu ładunków. Ponad 70% jego płatowca powstało z zaawansowanych materiałów, co skutkuje mniejszą o 30 ton masą startową, a w połączeniu z oszczędnymi silnikami Rolls-Royce zapewnia co najmniej o 20% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z najbliższym konkurentem rynkowym. Za sprawą ładowności 109 ton (o 3 tony ładowności/ 11% więcej przestrzeni ładunkowej więcej niż konkurencja), A350F jest w stanie obsługiwać wszystkie segmenty rynku cargo (przesyłki ekspresowe, drobnicowe, specjalne). W kategorii dużych frachtowców jest jedynym samolotem nowej generacji gotowym na wdrożenie zaostrzonych norm emisji CO2 ICAO.

„Linie lotnicze mają już wybór. Gratulujemy Air France dołączenia do tych, którzy dążą do skokowej poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju lotów towarowych. Cieszy nas zainteresowanie pierwszych użytkowników, którzy, tak jak Air France, dostrzegli ekonomię i ograniczony wpływ na środowisko samolotów A350. Merci Air France”, powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International.

Do tej pory pięciu klientów zamówiło lub zobowiązało się do zakupu 29 maszyn w wariancie wprowadzonym na rynek w 2021 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony