Przejdź do treści
A380 linii Emirates na międzynarodowym lotnisku Kempegowda w Bengalurze - powitanie (fot. Emirates)
Źródło artykułu

A380 Emirates debiutuje w Bengalurze

Flagowy A380 linii Emirates dokonał przełomowego lądowania na międzynarodowym lotnisku Kempegowda w Bengalurze, wykonując pierwszy komercyjny lot największym samolotem pasażerskim na świecie na lotnisko w południowych Indiach.

Przed uruchomieniem regularnych połączeń A380, które rozpoczną się 30 października, do Bengaluru odbył się specjalny inauguracyjny lot EK562 – został powitany przez procesję pojazdów follow-me.

Lot EK562 wystartował 16 października o 10:00 z międzynarodowego lotniska w Dubaju i wylądował w Bengalurze o 15:40 czasu lokalnego. Został przyjęty na lotnisku Kempegowda przez fanów lotnictwa, media, gości z branży lotniczej i turystycznej oraz przedstawicieli dyplomatycznych. W uroczystości wzięli udział między innymi: S.T. Somashekar Gowda, Minister Współpracy rządu Karnataki; Jego Ekscelencja dr Ahmed Abdel Rahman AlBanna, ambasador ZEA w Indiach; Hari Marar, dyrektor generalny Bangalore International Airport Limited (BIAL) oraz Mohammed Sarhan, wiceprezes Emirates w Indiach i Nepalu. 

Wśród kierownictwa Emirates na pokładzie znaleźli się Adnan Kazim, Dyrektor Handlowy oraz Ahmed Khoory, Starszy Wiceprezes Emirates ds. Operacji Handlowych w Azji Zachodniej i regionie Oceanu Indyjskiego.

Bengaluru stało się pierwszym miastem w południowych Indiach, które będzie obsługiwane przez flagowy samolot A380 linii Emirates. Pojawienie się tego szerokokadłubowego samolotu pokazuje możliwości operacyjne i rosnące zapotrzebowanie pasażerów na lotnisku BLR. Lepsza jakość, jaką oferuje nowa usługa A380 na trasie Dubaj-Bengaluru, nie tylko zaspokoi duże zapotrzebowanie na podróże, ale także przyczyni się do zwiększenia ruchu między tymi dwoma rynkami – powiedział Satyaki Raghunath, dyrektor ds. strategii i rozwoju w BIAL, chwaląc Emirates za wprowadzenie kultowego samolotu do Bengaluru.

Szczególne relacje, które utrzymujemy z Bengaluru i stanem Karnataka, są oparte na wzajemnym rozwoju i dobrobycie. Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem usług A380 w tej ważnej destynacji dla podróżnych w południowych Indiach. Dzisiejszy lot jest świadectwem naszych owocnych relacji z miastem i nie możemy się doczekać rozpoczęcia codziennych lotów pod koniec miesiąca, które zapewnią najlepsze wrażenia we wszystkich kabinach dla podróżujących do i z Bengaluru – powiedział Adnan Kazim, Dyrektor Handlowy Emirates.

Indie to ogromny rynek o dużym popycie na usługi w naszej siatce połączeń, dlatego szczególnie cieszymy się z rozszerzenia oferty A380 o dodatkowy punkt w kraju – dodał Adnan Kazim.

Po symbolicznej ceremonii powitania personel pokładowy lotu inauguracyjnego Emirates zaprezentował urzędnikom państwowym i gościom wnętrza swojego najnowszego czteroklasowego samolotu A380 wyposażonego w klasę ekonomiczną premium. Regularne połączenia będą obsługiwane trzyklasowym flagowym samolotem, w którym znajdują się udogodnienia takie jak shower spa i salon pokładowy w klasie pierwszej, komfortowe kabiny w klasie biznes oraz wygodne fotele w klasie ekonomicznej.

A380 linii Emirates - piloci za kabinie (fot. Emirates)

Od 30 października loty A380 Emirates między Dubajem a Bengaluru będą obsługiwane jako EK568 i EK569. Codzienny wylot z hubu w Dubaju zaplanowano na 21:25, a przylot do Bengaluru na 02:30 czasu lokalnego następnego dnia. Lot powrotny wyleci z lotniska Kempegowda o 4:30 i wyląduje w Dubaju o 07:10 (czasu lokalnego). Linie Emirates obsługują również dwa dodatkowe loty dziennie szerokokadłubowym Boeingiem 777.

Obecnie Emirates latają A380 do ponad 30 destynacji na całym świecie, a do marca 2023 roku planują wprowadzić popularne samoloty do ponad 40 miejsc.

Uwielbiany przez podróżnych A380 jest ceniony za dodatkową przestrzeń na nogi. Fotele w kolorze szampana w kabinach premium zapewniają każdemu pasażerowi bezpośredni dostęp do przejścia i są całkowicie rozkładalne. Oferują też osobiste minibary, dużo miejsca do przechowywania i wysoki stopień prywatności. Klienci mogą również korzystać z wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice – treści z ponad 5000 kanałów można we wszystkich klasach oglądać na największych w branży ekranach.

Linie Emirates rozpoczęły działalność w Indiach w 1985 roku regularnymi połączeniami do Bombaju i Delhi, a od 2006 roku obsługują klientów w Bengalurze. Przewoźnik zapewnia dostęp do dziewięciu punktów w Indiach, a podróżni mogą cieszyć się bezproblemową łącznością z globalną siatką obejmującą ponad 130 miejsc docelowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony