Przejdź do treści
Źródło artykułu

100 skoczków spadochronowych chce ustanowić nowy Rekord Polski

W dniach 11-14 sierpnia w czeskiej miejscowości Klatovy odbędzie się wielkie święto polskiego spadochroniarstwa. Nasi skoczkowie będą próbowali ustanowić Rekord Polski 100 WAY w dyscyplinie BIG-WAY, czyli budowaniu ogromnych powietrznych formacji. Ich celem jest utworzenie 100-osobowej figury w barwach biało-czerwonych, złożonej wyłącznie z polskich zawodników. Pobicie rekordu pozwoliłoby nam dołączyć do elitarnego „Klubu 100-WAY”, gdyż ten wyczyn udał się tylko 7 państwom na świecie.

Polskie środowisko spadochroniarskie od dłuższego czasu marzyło o zbudowaniu 100-osobowej formacji, składającej się z naszych rodaków. Jest to wyjątkowo trudna dyscyplina, zważając na ogromną ilość zawodników. Taki wyczyn wymaga od każdego skoczka doświadczenia, precyzji i dyscypliny. Spadochroniarstwo w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, mamy coraz więcej doskonałych skoczków, których umiejętności i zapał pozwalają nam sądzić, że uda się sprostać wyzwaniu – mówi Maciej Węgrzecki, szef SkyDive.pl i Bigways.eu – organizatorów Rekordu. Ustanowienie tego rekordu to nie lada osiągnięcie, zwłaszcza jeśli spojrzymy na jego historię – po raz pierwszy udało się to dopiero w 1986 roku! Dzisiaj, czyli prawie 30 lat później, pobiło go tylko 7 krajów na świecie. Te państwa to Niemcy, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Australia, Brazylia i Kanada. Bylibyśmy dumni, gdyby Polska mogła dołączyć do tego elitarnego grona – dodaje Węgrzecki.


Projekt formacji Rekord Polski 100 Way 2015

Dotychczas Polacy zbudowali formację 45-osobową – było to w 2008 roku, a w 2012 udało się stworzyć formację 70 osób, co jest aktualnym rekordem Polski.

Podczas trwającej kilka dni imprezy skoczkowie będą trenować i oddawać próbne skoki. Dla zawodników bardzo ważne jest, by Rekord był dla wszystkich obserwatorów – również tych zagranicznych – jednoznacznie kojarzony z Polską. Dlatego formacja została podzielona na sektory w narodowych barwach: biały i czerwony. Każdy skoczek będzie ubrany w specjalnie uszyty kombinezon o odpowiednim kolorze. Taka konfiguracja sprawi, że być może uda się jednocześnie ustanowić inny rekord – utworzyć największą podniebną polską flagę w historii!


(fot. www.rekord2015.pl)

Warto śledzić wiadomości dotyczące tegorocznego Rekordu. Na bieżąco będziemy informować o jego przebiegu. 100-WAY jest niezwykle widowiskową dyscypliną, chociaż piekielnie trudną. Dlatego prosimy wszystkich polskich kibiców o trzymanie kciuków i mocne dopingowanie naszych rodaków – dodaje Maciej Węgrzecki.

Więcej informacji na temat Rekordu Polski 100 WAY można znaleźć na stronie internetowej: www.rekord2015.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony