Kpt. Monika Sadowy-Naumenia

Sukces naszej spadochroniarki na mistrzostwach w Dubaju

Kpt. Monika Sadowy - Naumenia z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo - Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych w Poznaniu zdobyła III miejsce i brązowy medal podczas Międzynarodowych Spadochronowych Mistrzostw Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj Parachuting Championship and Gulfcup 2010), które odbyły się w dniach 6 - 18 stycznia 2010 roku w Dubaju, ZEA.

Mistrzostwa rozgrywano na słynnej usypanej na oceanie sztucznej wyspie w kształcie palmy: Palm Jumeria. Rozgrywano konkurencje spadochronowe: celność lądowania (accuracy), akrobacja zespołowa (relative work-4) oraz pilotowanie czasz szybkich (canopy piloting).

W konkurencji spadochronowej celności lądowania uczestniczyło 129 zawodników (106 mężczyzn i 23 kobiety) z 18 państw z całego Świata w tym połączone siły męskie i żeńskie tworzące skład zespołu polskiego.

W wyniku rozegrania 12 kolejek skoków w celności lądowania, w klasyfikacji kobiet I miejsce i złoty medal zdobyła Olga Lepezina (Rosja), II miejsce i srebrny medal zdobyła Liubov Ekshikeeva (Rosja), a III miejsce i brązowy medal zdobyła reprezentantka Polski (zawodniczka OSWRiS – Poznań / WKS „Skrzydło”) kpt. Monika Sadowy – Naumienia.

Uzyskany wynik przez naszą zawodniczkę jest znacznym sukcesem, gdyż mistrzostwa odbyły się w silnej obsadzie czołowych zawodniczek tej konkurencji spadochronowej, rozgrywane były w ciężkich warunkach zwiększonej termiki oraz były zawodami, do których w Polsce z powodów atmosferycznych nie ma możliwości się przygotować. Ostatnie skoki polska medalistka wykonywała w ostatnich dniach września podczas Pucharu Świata w celności lądowania Locarno (Szwajcaria), gdzie zajęła II miejsce. Gratulujemy!