Spadochronowy Puchar Świata Lesce 2021 (fot. sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl)

Spadochronowy Puchar Świata Lesce 2021 – wyniki

Sukcesem zakończył się udział zespołu "KRAKÓW Wawel" w Spadochronowym Pucharze Świata Lesce 2021. Rafał Zgierski zdobył srebrny medal w indywidualnej klasyfikacji masters. Był to pierwszy start Rafała w tej klasyfikacji i od razu zakończony sukcesem.

Zawody odbyły się w słoweńskiej miejscowości Lesce, w dniach 25–27 czerwca 2021 r. Medal ten ma jeszcze większa wartość, bo zawody zostały rozegrane w maksymalnej obsadzie przewidzianej przepisami dla zawodów pucharu świata. Startowało aż trzydzieści sześć drużyn. Były to największe zawody spadochronowe rozegrane od początku pandemii COVID-19.

Drużyna „KRAKÓW Wawel” startowała w składzie, w kolejności skoku: Łukasz Zajchowski, Wiktor Król, Jan Mach, Rafał Zgierski i Kamil Wójciak.

(fot. sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl)

Nawiasem, sama drużyna też zajęła bardzo wysokie, bo piętnaste miejsce. Same zawody też rozegrano w maksymalnym wymiarze, bo wszyscy zawodnicy wykonali po osiem skoków. W klasyfikacji drużynowej zwycięzcą okazał się zespół gospodarzy „AEROSERVICE LESCE BLED” z wynikiem 42 cm. Drugie miejsce zajęli Czesi z „CZECH REPUBLIC MILITARY TEAM II” z wynikiem 46 cm. Trzeci byli Włosi z zespołu „ITALY CISM 1” z wynikiem 56 cm.

Klasyfikację indywidualną kobiet wygrała Maja Sajovic ze Słowenii z wynikiem 4 cm. Druga była Julia Schosser z Austrii z wynikiem 13 cm. Trzeba wspomnieć, że to drugie w tym roku zawody Spadochronowego Pucharu Świata, gdzie ta zawodniczka stoi na podium. Trzecia w Lesce była Christina Franz ze Szwajcarii z wynikiem 16 cm.

Klasyfikację indywidualną mężczyzn wygrał Stefan Wiesner z Niemiec z wynikiem 2 cm. Drugi był Kai Erthel z Niemiec z wynikiem 3 cm. A trzeci Bonifac Hajek z Czech, również z wynikiem 3 cm.

W klasyfikacji indywidualnej masters pierwszy był Gabor Hirschler z Węgier z wynikiem 5 cm. A brązowy medal zdobył Vittorio Guarinelli z Włoch z wynikiem 8 cm.

Projekt "KRAKÓW Wawel" jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.