Samoloty Bombardiera pod lupą Waszyngtonu

Bombardier  CS100 (fot. Alexandre Gouger/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons)

Resort handlu USA wszczął śledztwo po skardze Boeinga na kanadyjskiego Bombardiera, że sprzedaje swe samoloty ze startą i korzysta z bezprawnych subwencji skarbu państwa. Kanada zagroziła rezygnacją z kupna myśliwców Boeinga.

Tak więc w stosunkach handlowych USA i Kanady otwiera się kolejny wojenny front, po kanadyjskim drewnie budowlanym obłożonym cłem w USA i kanadyjskich ograniczeniach w imporcie amerykańskiego białka z mleka.

Komisja międzynarodowego handlu ITC wszczęła wcześniej postępowanie po innej informacji do Boeinga, że Bombardier sprzedał w 2016 r. Delta Air Lines 75 samolotów serii C (CSeries) poniżej kosztów produkcji. Komisja przesłuchała przedstawicieli obu firm i Delty.

B. prezes działu samolotów cywilnych, obecnie wiceszef rady dyrektorów Boeinga, Raymond Conner stwierdził, że „nie wytrzymamy dalszej konkurencji z konkurentami subwencjonowanymi przez rząd. Bombardier jest bardzo bliski wypchnięcia nas z rynku samolotów na 100-150 miejsc". Peter Lichtenbaum z Bombardiera odparował, że Boeing przesadza...

Cały artykuł można przeczytać na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus