Mitsubishi: Pierwszy lot M90 w ostatecznej konfiguracji testowej

SpaceJet M90 - start (fot. mitsubishiaircraft.com)

Mitsubishi Aircraft Corporation (MitAC) pochwaliła się w środę (18 marca) pierwszym lotem SpaceJeta M90 (dawny MRJ90) w ostatecznej konfiguracji produkcyjnej o oznaczeniu FTV 10, który posłuży do certyfikacji typu. Nowy odrzutowiec dla Mitsubishi, to wciąż debiut jako producenta samolotów komercyjnych.

Maszyna FTV10 wystartowała o 14:53 (czasu lokalnego) z lotniska w Nagoi i przeprowadził podstawowe testy wydajności samolotu w normalnych warunkach eksploatacji nad Oceanem Spokojnym. Po około dwóch godzinach lotu, samolot wrócił do Nagoi o 16:40 (czaso lokalnego). Samolot o rejestracji JA26MJ, to pierwszy Mitsubishi SpaceJet M90 w ostatecznej konfiguracji, który dołączył do floty testowej pięciu samolotów M90 japońskiego producenta. MitAC informuje, że wprowadzono aż 900 zmian konstrukcyjnych, aby doprowadzić wersję M90 do finalnej konfiguracji niezbędnej do certyfikacji nowego typu samolotu, która spodziewana jest w pierwszej połowie tego roku.

Bardzo się cieszę, że FTV10, który został przekazany Mitsubishi Heavy Industries w styczniu tego roku, z powodzeniem przeprowadził dziś swój pierwszy lot – powiedział  w środę Hisakazu Mizutani, prezes Mitsubishi Aircraft. – Chciałbym wyrazić moją głęboką wdzięczność wszystkim tym, którzy stale wspierają program. Jesteśmy podekscytowani tym ostatnim krokiem w certyfikacji Mitsubishi SpaceJet M90 – dodał.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl


(fot. mitsubishiaircraft.com)


Przeczytaj również:
Kolejne opóźnienie w programie Mitsubishi SpaceJet 

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus