Przejdź do treści
Hermes 450 w locie (fot. Elbit Systems)
Źródło artykułu

Rumuńska armia chce kupić izraelskie drony Hermes

Władze Rumunii zamierzają kupić od Izraela bojowe drony Hermes, podał w czwartek bukareszteński portal Hotnews, przypominając o dobrych relacjach ich producenta z rumuńskim przemysłem zbrojeniowym.

Jak sprecyzował stołeczny dziennik online, negocjacje rumuńsko-izraelskie dotyczą taktycznego drona Hermes 450 Watchkeeper Class II, wytwarzanego przez spółkę Elbit. Dodał, że jego części produkowane są już w zakładach tej firmy w rumuńskim mieście Bacau, na wschodzie kraju.

“Izraelczycy testują obecnie znacznie bardziej zaawansowaną wersję tego drona – Hermes 900 Starliner”, podał rumuński portal.

Hotnews wyjaśnił, że także ten model może wkrótce znaleźć się na wyposażeniu rumuńskiej armii, gdyż jego części są już produkowane na terenie Rumunii, m.in. elementy mechaniczne oraz podzespoły.

“Mógłby być on więc wytwarzany w całości w naszym kraju”, dodał portal, szacując, że na siedem systemów drona Hermes 450 Watchkeeper Class II Bukareszt może wydać około 300 mln euro.

“Rumunia zdecydowała się już także na zakup dronów szturmowych Bayraktar TB2, co oznacza, że nasz kraj może wkrótce operować dwoma różnymi typami dronów”, podsumował Hotnews.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony