Bijatyka pomiędzy pasażerami z powodu zbyt głośnej muzyki

Bijka na pokładzie samolotu Spirit Airliners

9 marca, na pokładzie samolotu A319 należącego do linii Spirit Airlines, który kołował po lotnisku w Los Angeles (LAX) po wykonaniu rejsu NK141 z Baltimore (BWI), doszło do bójki na pokładzie z powodu odtwarzania głośnej muzyki przez dwie pasażerki.

Według Paula Berry’ego, rzecznika przewoźnika, kobiety, które wydawało się, że były pod wpływem alkoholu, odtwarzały przez zewnętrzne głośniki przenośnego boom boxa bardzo głośną muzykę. W momencie gdy okoliczni pasażerowie poprosili o jej ściszenie, kobiety zaczęły prowokować trzymając urządzenie w powietrzu i obrzucając ich drwinami, co doprowadziło do wybuchu bijatyki.

Po wkołowaniu samolotu na stanowisko postojowe, na krewkie pasażerki oczekiwała już policja oraz funkcjonariusze FBI. W incydencie brało udział pięć kobiet i wszystkie one zostały zatrzymane do wyjaśnienia, jednak ostatecznie, nikt nie został aresztowany. Personel pokładowy nie zdążył zapobiec zdarzeniu, ponieważ zgodnie z procedurą, podczas kołowania zajmował swoje miejsca przy wyjściach z samolotu.
 

Źródło: rt.com
comments powered by Disqus