Kalendarz Red Bull Air Race 2016!

Paul Bonhomme (fot. Garth Milan-Red Bull Content Pool)

W Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race w 2016 roku będziemy świadkami długo oczekiwanego powrotu wyścigowych maszyn nad niemiecki tor wyścigowy, a także historycznego debiutu w mieście będącym gospodarzem zawodów w innym, także jednym z najbardziej prestiżowych na świecie, sportów motorowych.

Dziewiąty sezon Mistrzostw Świata zapisze się w ich historii dzięki dwóm ekscytującym, oczekiwanym przez fanów motorsportu i lotnictwa przystankom. Pierwsza z nowych lokalizacji w kalendarzu to dawno nieodwiedzany przez Red Bull Air Race Lausitzring w Niemczech. Do drugiej podniebne wyścigi nigdy wcześniej nie zawitały, ale znana jest wszystkim pasjonatom motoryzacji z zawodów Indianapolis 500 – to Indianapolis w USA. Poza nowymi miejscami, pośród ośmiu wyścigów rozgrywanych w siedmiu krajach, na liście znajdziemy także te, do których w ostatnich latach widzowie zdążyli się już doskonale przyzwyczaić.

„W 2016 roku chcielibyśmy przybliżyć wyścigi jeszcze większej liczbie fanów i zaszczytem będzie dla nas móc dzielić się naszym sportem w kolejnych dwóch lokalizacjach z bogatą historią motorsportową” – powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH. „Piloci i zespoły ciężko pracują nad techniką oraz strategią. Wyścigi we wszystkich ośmiu lokalizacjach zapowiadają się na szybkie i z jeszcze większą rywalizacją niż kiedykolwiek wcześniej. Ten rok powinien być tak samo emocjonujący dla widzów, jak i dla zawodników”.

Wszystko zacznie się 11 i 12 marca, rozgrywanym po raz dziewiąty z rzędu, tradycyjnym już, otwarciem sezonu ponad wodami Zatoki Perskiej w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Potem rywalizacja powróci nad Red Bull Ring w Spielbergu. Austriacki tor ponad którym 23 i 24 kwietnia najszybsi piloci wyścigowi świata porównają swoje umiejętności jest także ujęty w przyszłorocznym kalendarzu Formuły 1.


Kalendarz Red Bull Air Race 2016 (fot. Red Bull Content Pool)

Wyścigi, w których piloci ścigają się z czasem na bardzo małej wysokości, z dużą prędkością manewrując pomiędzy wypełnionymi powietrzem pylonami, po niezwykle udanym debiucie, powrócą też do Japonii, gdzie w 2015 roku bilety na cały wyścigowy weekend zostały wyprzedane w ekspresowym tempie. Później, 16 i 17 lipca mistrzostwa zagoszczą w Budapeszcie. Na Węgrzech, gdzie impreza odbyła się już 7 razy, zawodnicy latają 25 metrów nad wodami Dunaju, a tłem dla wyścigowego toru jest słynny budynek parlamentu.

13 i 14 sierpnia wyścigowe samoloty pojawią się nad torem wyścigów konnych w Ascot w Anglii, które szybko stało się jedną z ulubionych lokalizacji – nie tylko dla kibiców, ale też dla samych pilotów, których hangary znajdują się tam bardzo blisko publiczności, a ich maszyny startują wprost sprzed głównej trybuny. Natomiast 3 i 4 września fani w Niemczech po raz pierwszy od 2010 roku obejrzą wyścig nad Lausitzring, z nadzieją, że w klasie mistrzowskiej wygra ich miejscowy bohater Matthias Dolderer.

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus