Maja Kuczyńska trzecia na Wind Games 2017

Maja Kuczyńska (fot. Lauri Aapro / Red Bull Content Pool)

W Katalonii rozegrano zawody w indoor skydivingu, w których Maja spisała się na medal.

W miniony weekend, podczas zawodów w indoor skydivingu rozegranych w tunelu Windoor, Maja Kuczyńska zajęła trzecie miejsce w konkurencji solo freestyle. W katalońskiej miejscowości Empuriabrava triumfowała Kyra Poh z Singapuru, a drugi był Czech Kuba Harrmen.

„Skończyłam na 3. miejscu, bo popełniłam bezsensowny błąd w drugiej rundzie obowiązkowej, który kosztował mnie masę punktów. Z tremy zapomniałam wykonać jednego ruchu. Oops! Zdarza się” – napisała na swoim profilu na Facebooku Maja. „Ale i tak jestem szczęśliwa, bo mój układ dowolny był najlepiej oceniony ze wszystkich!” – dodała.

Poniżej jeden z występów Mai na Wind Games:


(Film: American News)

We freestyle’u oceniano styl i kreatywność. Latano też pod muzykę. Oprócz zawodników występujących indywidualnie, w Hiszpanii walczyły także zespoły. Obok rozgrywanych już wcześniej konkurencji, takich jak choćby loty w formacji pionowej, w tym roku po raz pierwszy pojawili się indoor skydiverzy i skydiverki rywalizujący solo i w zespołach, w niezwykle dynamicznej odmianie speed.

Podium Mai nie jest jedynym polskim osiągnięciem na Wind Games. W konkurencji 4WAY VFS (czterech zawodników w formacji pionowej) 3. miejsce zajęła ekipa FlySpot Definition.

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus