Maja Kuczyńska, Kyra Poh i powietrzny taniec w największym tunelu świata

Maja Kuczyńska i Kyra Poh w największym tunelu świata (fot. Naim Chidiac/Red Bull Content Pool)

10 m średnicy i aż 32 m wysokości ma nowy tunel do indoor skydivingu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Maja Kuczyńska i Kyra Poh wzięły udział w oficjalnym otwarciu obiektu.

„Tunel robi niesamowite wrażenie. Normalnie, kiedy latam, zawsze trzeba uważać na ściany, żeby się z nimi nie zderzyć. Tam miejsca było tak dużo, że nie musiałam się tym przejmować. Można się było po prostu dobrze bawić” – mówi Maja Kuczyńska o tunelu CLYMB, który zbudowano w Abu Zabi jako największy tego typu obiekt na świcie.

Podczas oficjalnego otwarcia pod koniec listopada Maja Kuczyńska i inna czołowa indoor skydiverka – Kyra Poh z Singapuru – wykonały specjalny pokaz. „To był układ dwuosobowy, czyli coś, czego na co dzień nie robimy zbyt często, bo obie startujemy w konkurencji solo freestyle. Ale ten tunel jest tak duży, że solowy występ byłby strasznym marnowaniem przestrzeni (śmiech). Tak zrodził się pomysł, żebyśmy wykonały układ razem. Kyrę znam od dziecka, przyjaźnimy się, pomysł wszystkim się spodobał, udało się zgrać terminy i wyszło naprawdę super” – opowiada Maja, kilkukrotna medalistka MŚ i PŚ.

Poniżej ilustracja porównująca rozmiar standardowego tunelu z nowym tunelem do indoor skydivingu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


(fot. clymbabudhabi.com)

Cały artykuł czytaj na stronie www.redbull.com

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus