Red Bull Air Race tuż za zachodnią granicą

Red Bull Air Race - zdjęcia z wyścigów

Najbardziej spektakularne i ekstremalne zawody lotnicze na świecie dawno nie były tak blisko Polski! Finałowy przystanek (7- 8 sierpnia 2010 w Łużycach w Niemczech) tegorocznej edycji Red Bull Air Race rozstrzygnie trwający blisko 3 lata pojedynek między Brytyjczykiem - Paulem Bonhommem a Austriakiem - Hannesem Archem, o tytuł króla przestworzy. Polscy fani będą mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć to wydarzenie na własne oczy! Miejscowość Łużyce goszcząca tegoroczny finał Red Bull Air Race, położona jest w zachodnich Niemczech tuż przy granicy z Polską. Bilety można kupić na stronach www.eventim.pl i www.redbullairrace.com oraz w salonach Empik, w wybranych sklepach sieci Media Markt i Saturn Polska.

Red Bull Air Race to podniebne zawody dla najlepszych pilotów wyścigowych świata. Jest to jedna
z najmłodszych dyscyplin sportów motorowych, która narodziła się prawie 10 lat temu. Podczas Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, najlepsi piloci ścigają się na wysokości około 20 metrów ponad ziemią, mijając ‘Powietrzne Bramki’ z prędkością blisko 370 km/h, przy przeciążeniach sięgających 10 g.

Zawody rozgrywane są w najbardziej spektakularnych lokalizacjach świata m.in.: Abu Dabi, Rio De Janeiro czy Nowym Jorku. Po Bliskim Wschodzie, Australii oraz obu Amerykach przyszedł czas na Europę. Ostatnia runda Red Bull Air Race 2010 odbędzie się w miejscowości Łużyce w Niemczech. Zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco, ponieważ różnice pomiędzy pierwszą trójką w klasyfikacji generalnej są minimalne.

1. Paul Bonhomme (GBR) – 53 pkt.
2. Haanes Arch (AUT) – 47 pkt.
3. Nigel Lamb (GBR) – 46 pkt.

Pikanterii łużyckiemu finałowi dodaje fakt, że walka o tytuł toczy się między mistrzem z 2009 r. – Bonhommem, a najlepszym zawodnikiem 2008 roku – Archem. Zawzięta rywalizacja między tą dwójką rozgrywa się od początku 2010 roku. Czy mistrzowie wytrzymają presję i nie popełnią błędu? Zapowiada się najbardziej emocjonujący finał w historii Red Bull Air Race! Fakt rozgrywania Red Bull Air Race w miejscowości Łużyce, położonej tuż przy granicy polsko – niemieckiej oferuje wyjątkową możliwość, obejrzenia zawodów na żywo!

Przykładowe odległości między Łużycami a większymi miastami Polski:
Łużyce – Wrocław: 328 km.
Łużyce – Katowice: 509 km.
Łużyce – Poznań: 366 km.
Łużyce – Warszawa: 675 km.

BILETY NA FINAŁ RED BULL AIR RACE W ŁUŻYCACH MOŻNA NABYĆ:
w salonach Empik, w wybranych sklepach sieci Media Markt, Saturn Polska oraz poprzez strony internetowe www.eventim.pl i www.redbullairrace.com.

Cena dwudniowego karnetu wynosi od 125 do 220 zł.
Więcej informacji, zdjęć a także klipy telewizyjne, internetowe i nagrania radiowe można znaleźć w oficjalnym newsroomie zawodów na stronie www.redbullairracenewsroom.com

Informacje o Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race są również dostępne na stronie www.redbullairrace.com

Źródło: Red Bull AIR RACE
comments powered by Disqus