Obejrzyj wywiad ze zdobywcami Pucharu Gordona Bennetta

Mateusz Rękas i Jacek Bogdański w progranie "Pytanie na śniadanie" (fot. kadr z programu "Pytanie na śniadanie")

Gośćmi wczorajszego programu „Pytanie na śniadanie” TVP2 byli Mateusz Rękas i Jacek Bogdański, którzy zdobyli 1 października we wspaniałym stylu największe balonowe trofeum na świecie – Puchar Gordona Bennetta. Jest to szóste zwycięstwo polskiej załogi w całej historii tych zawodów.

Właśnie 1 października rano Mateusz Rękas i Jacek Bogdański lądowali w Polsce koło Ostródy po pokonniu w powietrzu dystansu 1145 km. Po ich lądowaniu w powietrzu pozostał jeszcze jeden balon, ale ich przewaga była tak znaczna, że do końca wyścigu niemieckiej załodze nie udało się ich pokonać. W zawodach wystąpiło 20 załóg z 11 krajów. Po raz ostatni Polacy świętowali zwycięstwo w tych zawodach 35 lat temu – dokonali tego wówczas Stefan Makne oraz Ireneusz Cieślak.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich śpiochów, którzy nie zdążyli obejrzeć występu Mateusza Rękasa i Jacka Bogdańskiego we wczorajszym wydaniu programu „Pytanie na śniadanie”, macie szansę na nadrobienie zaległości. O tym jak pogoda wpływała na zmagania pilotów, o strategii, o tym co złożyło się na ten sukces i nie tylko można zobaczyć w wywiadzie na stronie: www.pytanienasniadanie.tvp.pl/39521900/najbardziej-prestizowe-zawody-baloniarskie-wygrali-polacy

Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl
comments powered by Disqus