Przejdź do treści
Zespół Akrobacyjny "Orlik" - skład na sezon 2024 (fot. Aerobatic Team Orlik, Facebook)
Źródło artykułu

Znamy już plan pokazów Zespołu Akrobacyjnego "Orlik" na 2024 rok

Już niebawem zacznie się sezon pokazów lotniczych. Zespół Akrobacyjny "Orlik" opublikował projekt kalendarza pokazów na 2024 rok, gdzie miłośnicy lotnictwa będą mogli podziwiać ich akrobacje.

Przygotowania do nowego sezonu trwają już od lutego. Przed wspólnymi treningami w powietrzu, każdy z pilotów zapoznaje się z nową wiązanką. Następnie godziny spędzone na zgrywaniu się na ziemi. Kolejne etapy już w samolotach. Loty solo, loty parami i kolejne wprowadzanie elementów.

Piloci czekali na lepszą pogodę. Treningi do nowego programu rozpoczną już w kwietniu. W nowy 2024 sezon ZA "Orlik" wchodzi z nowym składem. W tym roku na niebie zaprezentuje się pięciu pilotów:

#1 mjr pil. Michał JABŁOŃSKI – lider
#2 kpt. pil. Eryk PARZYSZEK – lewoskrzydłowy
#3 por. pil. Filip RYBCZYŃSKI – prawoskrzydłowy
#4 kpt. pil. Adrian IBERLE – drugi lewoskrzydłowy
#5 ppłk pil. Michał ANIELAK – drugi prawoskrzydłowy
#6 por. pil. Bartosz KACZMAREK – pilot szkolony/komentator.

W nadchodzącym sezonie ZA "Orlik" czeka aż 17 wydarzeń. Większości będą to pokazy dynamiczne. W pokazach zagranicznych zaprezentują się na AirShow of the Somme we Francji oraz na Athens Flying Week.

Piloci "Orlika" rozpoczną sezon od pokazu dynamicznego 18 maja na lotnisku Poznań-Krzesiny. Poniżej kolejne miejsca, w których będzie można ich zobaczyć w tym sezonie.

Zespół Akrobacyjny "Orlik" - plan pokazów na sezon 2024 (fot. Aerobatic Team Orlik, Facebook)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony