Przejdź do treści

Zmiany w PansaUTM związane z wdrożeniem KSID

W związku z wdrożeniem Krajowego Systemu Informacji Dronowej oraz ograniczeniem funkcjonalności portalu drony.ulc.gov.pl wprowadzone zostają następujące zmiany w PansaUTM (utm.pansa.pl). Modyfikacji ulega sposób udostępniania informacji o przesłanych przez operatora oświadczeniach o operacjach NSTS/STS oraz posiadanych prze pilota kompetencjach do wykonywania operacji BSP.

  • Jeśli jesteś nowym użytkownikiem PansaUTM i tworzysz konto na stronie utm.pansa.pl nie musisz uzupełniać certyfikatów UAS_OPERATOR_ID oraz UAS_PILOT_ID. Jednak by móc korzystać z PansaUTM prosimy Cię, abyś:
  1. Został użytkownikiem KSID;
  2. Zaimportował dane z drony.ulc.gov.pl lub utworzył w KSID profil operatora oraz zdobył wymagane kompetencje (np. A1/A3 by latać w strefach geograficznych DRA-R CTR);
  3. Podawał w KRÓTKIM OPISIE tworzonej misji w utm.pansa.pl swój numer pilota i operatora dla którego wykonujesz lot (swój lub operatora dla którego latasz).

Pamiętaj o dodaniu i zweryfikowaniu dronów, którymi planujesz wykonywać operacje BSP w ramach składanych w PansaUTM misji.

  • Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem PansaUTM i masz wszystkie ważne oświadczenia oraz certyfikaty potwierdzające kompetencje nic się dla Ciebie nie zmienia. Bez względu na to czy zarejestrowałeś się w KSID czy nie, mamy już wszystkie wymagane certyfikaty. Nic nie musisz robić aż do wygaśnięcia ich terminu ważności lub opublikowania nowej procedury.
  • Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem PansaUTM i NIE MASZ w PansaUTM WAŻNEGO oświadczenia lub certyfikatu potwierdzające kompetencje prosimy Cię, abyś:
  1. Został użytkownikiem KSID;
  2. Odnowił ważność dokumentu (profil operatora, kompetencje pilota), który ją stracił;
  3. Zarchiwizował nieważne już zasoby w PansaUTM;
  4. Od tej pory podawał w KRÓTKIM OPISIE tworzonej misji w utm.pansa.pl swój numer pilota i operatora dla którego wykonujesz lot (swój lub operatora dla którego latasz).
FacebookTwitterWykop

Nasze strony