Przejdź do treści
Szybowce na lotnisku Leszno Strzyżewice (fot. Aeroklub Leszczyński/FB)
Źródło artykułu

Zawody Szybowcowe w Lesznie coraz bliżej – są jeszcze wolne miejsca

Aeroklub Leszczyński zaprasza pilotów szybowcowych do udziału w 12. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 m oraz w Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych w Klasie Klub A.

Zawody odbędą się w dniach 3-11.06.2022 r. na lotnisku Leszno Strzyżewice EPLS.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie przez pilota: ważnej licencji pilota szybowcowego, ważnego na cały czas trwania zawodów orzeczenia lotniczo-lekarskiego, ważnej Licencji Sportowej FAI, ważnego świadectwa radiooperatora, polisy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, minimum 200 h nalotu dowódczego i 5000 km (dotyczy tylko SMP 15m).

W Szybowcowych Mistrzostwach Polski mogą startować: zdobywcy medali w dotychczasowych SMP; członkowie Szybowcowej Kadry Narodowej i Szybowcowej Kadry Narodowej Kobiet; czołowi piloci CZS z poprzedniego sezonu (1 i 2 miejsce – prawo startu w SMP); piloci, którzy na LR z ostatniego sezonu uzyskali nie mniej niż 800 punktów; piloci legitymujący się Licencją Sportową wydaną przez zagraniczny NAC, którzy uzyskali nie mniej niż 750 punktów w IGC Ranking List w okresie od 30 września roku poprzedzającego rok rozgrywania zawodów do dnia 2.05.2022 r.

Klasy zawodów:
• SMP 15 m – Jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i zagranicznych, na szybowcach zaliczonych do klasy 15 m zgodnie z aktualną obowiązującą tabelą zamieszczą na stronie internetowej,
• Klub A – Jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i zagranicznych, na szybowcach zaliczonych do klasy Klub A zgodnie z aktualną obowiązującą tabelą zamieszczoną na stronie internetowej.

Odliczamy już dni do zawodów... zostało już tylko 7 dni do rozpoczęcia zawodów szybowcowych w Lesznie. Organizatorzy przedłużyli możliwość zgłoszenia udziału. Kto jeszcze się nie zapisał, to śpieszcie się bo kończą się miejsca. Udział w zawodach należy zgłosić elektronicznie na stronie: www.aeroklub.leszno.pl/index.php/rejestracja/

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.aeroklub.leszno.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony