Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody na celność lądowania im. Tadeusza Górskiego o "Złoty Liść Klonu" w Białymstoku rozegrane

Jesień zbliża się wielkimi krokami. W ostatni weekend na kilku aeroklubowych lotniskach piloci rywalizowali w celności. Nie inaczej było w sobotę 16 września w Aeroklubie Białostockim, gdzie Sekcja Szybowcowa zorganizowała kolejne Zawody na celność lądowania "Złoty Liść Klonu".

W zawodach mogli brać udział instruktorzy, piloci i uczniowie-piloci szybowcowi. Każdy lot był wykonywany z instruktorem-bezpiecznikiem. Każdy zawodnik miał prawo do wykonania tylko jednego lotu konkursowego.

W tym roku zawody odbyły się w iście letnich warunkach. Podczas zawodów używane były szybowce SZD-50 Puchacz, a start odbywał się za wyciągarką szybowcową.

Podczas zawodów uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności lotnicze na szybowcach SZD-50 Puchacz pod nadzorem instruktora-bezpiecznika. Po emocjonujących zmaganiach wyłoniono trzy pierwsze miejsca.

Na podium stanęli:
1. miejsce – Jarosław O. – 0,45 cm 🥇
2. miejsce – Romuald O. – 0,75 cm 🥈
3. miejsce – Krzysztof F. – 0,9 cm 🥉

(fot. Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego)

Zwycięzca zawodów dostał dodatkowo puchar przechodni. Gratulacje dla zwycięzców!

Poza lotami, uczestnicy mogli delektować się pysznym jedzeniem, a oficjalne wręczenie nagród odbyło się przy ognisku o 19:00, gdzie zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów: Jerzy Dzienis i Dyrektor Jarosław Obuchowski.

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego dziękuje wszystkim za udział w zawodach! Do zobaczenia za rok!

(fot. Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony