Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody na celność lądowania im. Tadeusza Górskiego o "Złoty Liść Klonu" w Białymstoku

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego zaprasza na Zawody na celność lądowania o Złoty Liść Klonu im. Tadeusza Górskiego, kończące sezon szybowcowy 2022, które odbędą się w dniu 1 października 2022 r. na lotnisku Krywlany.

W zawodach mogą brać udział instruktorzy, piloci i uczniowie-piloci szybowcowi. Każdy lot jest wykonywany z instruktorem-bezpiecznikiem. Nie jest wymagane posiadanie ważnej licencji pilota szybowcowego.

Każdy zawodnik ma prawo do wykonania tylko jednego lotu konkursowego. Podczas zawodów używane będą szybowce SZD-50 Puchacz, a start będzie odbywał się za wyciągarką szybowcową.

Lądowanie będzie oceniane (mierzone) taśmą mierniczą od wyznaczonego punktu zatrzymania do odległości 50 metrów przed i 50 metrów za punktem zatrzymania. Miejsce lądowania poza wyznaczonym pasem lądowania nie będzie oceniane. Wygrywa zawodnik, którego zatrzymanie nastąpi najbliżej punktu zatrzymania.

W ramach zawodów zapewniamy poczęstunek oraz napoje.

Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się na listę startową i wniesienie opłaty w dniu zawodów. Wpisowe dla uczestników zawodów wynosi 100,00 zł (sto złotych). Wpisowe pokrywa koszt startu, obsługi szybowca, posiłku na starcie (od ok. godz. 12:00), doborowego towarzystwa i osłony meteorologicznej.

Na godzinę 19:00 zaplanowano oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów oraz nagród (przy ognisku, na tyłach  budynku).

Trzy pierwsze miejsca nagradzane będą dyplomami, pucharami oraz nagrodami. Zwycięzca zawodów dostaje dodatkowo puchar przechodni. Tegorocznym sponsorem pucharów jest Jerzy Dzienis, a nagród rzeczowych – Dyrektor Jarosław Obuchowski.

Za najgorsze lądowanie – w ocenie komisji sędziowskiej – przewidziana jest nagroda w postaci pęta kaszanki. W przypadku bardzo złego lądowania, wymagane będzie komisyjne zjedzenie owej kaszanki na zimno.

Zapraszamy!

Więcej informacji na temat zawodów w Regulaminie oraz na stronie: www.epbk.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony