Przejdź do treści
Zawody Modeli Szybowców Ponidzie Autumn Cup 2019 (fot. Zonk Team)
Źródło artykułu

Zawody Modeli Szybowców Ponidzie Autumn Cup 2019

Zonk Team, Aeroklub Regionalny w Pińczowie oraz Modelarnia Zaleszany zapraszają na zawody modeli szybowców zdalnie sterowanych, które odbędą się w dniach 4 – 6 października 2019 r. w Pińczowie.

Zawody zostaną rozegrane na zboczach w okolicach Pińczowa, dokładne miejsce i czas startów będą podawane w dniu zawodów, ok. godz. 9:30 na odprawie zawodników przez Aeroklubem,na podstawie warunków pogodowych.

Zawody będą polegały na wykonaniu każdego dnia zawodów po 5 lotów na długotrwałość oraz wylądowaniu w punktowanym kole o promieniu 10 m (50 pkt za lądowanie do 1 m od środka koła, po 10 pkt mniej za każdy kolejny metr oddalenia liczone od noska modelu). Maksymalny punktowany czas lotu to 300 s, a każda sekunda lotu to 1 pkt. Model startuje poprzez wyrzut z ręki zawodnika lub pomocnika. Nie dopuszcza się startu w stylu DLG (za końcówkę skrzydła). Pomiaru czasów lotów zawodnicy dokonują sobie nawzajem.

Do zawodów dopuszczony będzie dowolny płatowiec zdalnie sterowany o rozpiętości skrzydeł do 2000 mm. Model nie może posiadać żadnego napędu. Układ modelu (klasyczny, delta, kaczka itd.), ilość powierzchni sterowych, zastosowanych serwomechanizmów i elektroniki jest dowolny. Dopuszcza się stosowanie telemetrii jedynie w zakresie bezpieczeństwa modelu tj. przekazywanie informacji zwrotnych o napięciu zasilania odbiornika oraz zasięgu aparatury sterującej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony