Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody Modeli Szybowców Halowych w Hrubieszowie

Pasjonaci modeli szybowców halowych spotkają się w sobotę 17 lutego 2024 r. w Hrubieszowie na XVII Ogólnopolskich Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o „Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa”, zaliczanych do Pucharu Polski.

Z przyjemnością informujemy, że Pani Marta Majewska, Burmistrz Miasta Hrubieszowa, objęła honorowym patronatem nasze zawody. Mamy również wsparcie od Zarządu Województwa Lubelskiego na promocję walorów województwa lubelskiego pod hasłem: „Z dumą wspieramy sport”, „Lubelskie Smakuj życie” – mówią organizatorzy.

Impreza organizowana przez Hrubieszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych odbędzie się w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie. Otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 9:00.

Uczestnicy będą rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych (młodzik, junior oraz senior). Model halowy szybowca klasy F1N, to model wypuszczany z ręki w pomieszczeniu zamkniętym, bez napędu. Każdy zawodnik wykona  po trzy rzuty w trzech kolejkach. Ocena końcowa zawodnika to suma czasów trzech najlepszych lotów.

Zawody organizowane są w Hrubieszowie już po raz 17 i cieszą się prestiżem i zainteresowaniem zawodników z całej Polski.

Jest to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim mającym wyjątkowe znaczenie dla Miasta Hrubieszowa oraz Województwa Lubelskiego.


Przeczytaj również:
XVII Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o puchar Burmistrza Miasta Hrubieszów

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony