Przejdź do treści
Mazury AirShow 2022 - plakat (fot. Michał Prokurat, Andrzej Rogucki, Miłosz Rusiecki, Katarzyna Tołwińska)
Źródło artykułu

Zaproszenie na Mazury AirShow 2022

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 trwają przygotowania do 22-giej edycji największych cywilnych pokazów lotniczych "non profit" w Polsce, znanych w Europie pn. "Mazury AirShow". Zarząd AKJ ma nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie aby mazurskie pokazy lotnicze stały się ponownie największa atrakcją Krainy Wielkich Jezior.

Tegoroczna edycja pn. „Mazury AirShow 2022” została zaplanowana jak zawsze w pierwszy weekend sierpnia, w dniach 6-7.08.2022., na którą Aeroklub Krainy Jezior serdecznie zaprasza.

By zachęcić do spędzenia kilka dni w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich w atmosferze lotniczych akcentów znakomitych pilotów, przedstawiamy kilka bardzo istotnych (w naszym uznaniu) atutów tego wielkiego, "non profit" IVENTU publicznego. Mazury AirShow to jedyne co do formy realizacji w przepięknej scenerii (nad wodą j. Niegocin i na wodzie – wodnosamoloty) i zawsze (21 zrealizowane – najdłużej w Polsce) nie biletowane a oglądane przez ponad 200 tys. obserwatorów – zachęca do odwiedzenia pokazów Zarząd AKJ.

Czym Aeroklub Jrainy Jezior może się pochwalić?
W 2013 roku wyróżnione w konkursie "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" statuetką w kategorii wydarzenie, a w 2014 roku wyróżnione przez Marszałka Województwa certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury". Podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100-lecie Lotnictwa Polskiego, w Warszawie, oceniając rangę i znaczenie atrakcyjności lotniczo-społecznej, wyróżniono Mazury AirShow wręczeniem „BŁĘKITNYCH SKRZYDEŁ” – dla jedynych pokazów w Polsce.

Bazą pokazów i miejscem wystawy statycznej jest lotnisko Kętrzyn Wilamowo (historyczne lotnisko Kwatery Hitlera), a dynamiczne pokazy odbywają się w Giżycku na jeziorze (wodnosamoloty) i nad jeziorem Niegocin.

Oglądane są bez ograniczeń z plaży miejskiej, portu Żeglugi Mazurskiej, brzegów jeziora, statków i jachtów zakotwiczonych na jeziorze, a nawet z balkonów domów Giżycka.

W okresie poprzedzającym pokazy i w dniach pokazów funkcjonuje AirShow Radio, dzięki któremu w czasie realizacji bloków pokazów jest emitowany fachowy komentarz dla obserwatorów w promieniu kilkunastu kilometrów, słuchany za pośrednictwem zwykłych odbiorników radiowych lub z wykorzystaniem smartfonów (telefonów komórkowych).

W dniach zaplanowanych pokazów funkcjonuje również Studio TV Mazury AirShow realizujące transmisję internetem w świat. W 2018 roku kiedy odbyła się 20-sta edycja pokazów, zespół naszego Studia TV odnotował wejścia z 40 państw.

Wzmocnieniem merytorycznym mazurskich pokazów jest czasopismo pn. „Mazury AirShow”, w atrakcyjnej szacie graficznej, dwujęzyczne (w j. polskim i angielskim), jako okolicznościowy magazyn – rocznik.

Wydawnictwo jest intelektualnym wsparciem największych cywilnych pokazów lotniczych „non profit” w Polsce. Celem ponadczasowego wydawnictwa jest atrakcyjna prezentacja wybranych samolotów, ciekawych zdarzeń i zespołów lotniczych, ważnych wydarzeń z historii lotnictwa oraz problemów rozwijającego się lotnictwa XXI wieku, w formie przystępnej dla szerokiego kręgu odbiorców.

Organizatorzy Mazury AirShow realizując przygotowania pokazów są również otwarci na możliwość promowania w atrakcyjnej formie firm lub produktów zainteresowanych partnerów.

Gdyby niezależnie od ogólnego zaproszenia na mazurskie pokazy, końcowa propozycja Aeroklubu Krainy Jezior zainteresowała firmy poszukujące możliwości swojej promocji, więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: wajsznory@lotniskoketrzyn.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony