Przejdź do treści
WWS Wrona bis - szybowiec po renowacji (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)
Źródło artykułu

Zakończono projekt renowacji unikatowych szybowców WWS Wrona bis i IS-B Komar 49

Dzięki dofinansowaniu z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Wspieranie działań muzealnych" Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zrealizowało projekt "Renowacja unikatowych szybowców Muzeum Lotnictwa Polskiego – etap I: WWS Wrona bis i IS-B Komar 49".

Eksponaty zostały poddane kompleksowej konserwacji, obejmującej m.in. oczyszczenie wszystkich elementów, odtworzenie brakujących części, przepłótnienie i polakierowanie konstrukcji. Prace zakończyły się na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku, a spodziewany powrót szybowców na ekspozycję stałą to przełom marca i kwietnia przyszłego roku o czym na pewno Muzeum poinformuje.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z dokumentacjami fotograficznymi prac konserwatorskich, które Muzeum Lotnictwa Polskiego udostępniło na podstronach "Wrony" i "Komara" w katalogu Zbiory na stronie internetowej Muzeum:

"WWS Wrona bis" – LINK

"IS-B Komar 49" – LINK

IS-B Komar 49 - szybowiec po renowacji (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)

IS-B Komar 49 - szybowiec po renowacji (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Całkowita wartość renowacji kolekcji unikatowych szybowców wyniosła 67.736,03 zł, z czego 53.280,00 zł pokryła dotacja z MKiDN.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony