Przejdź do treści
Dron policyjny na dachu samochodu (fot. policja.pl)
Źródło artykułu

Z pomocą drona policjanci odnaleźli zaginionego 82-latka

Zabrzańscy policjanci od poniedziałku poszukiwali zaginionego 82-letniego mieszkańca Zabrza. W działania zaangażowano również policjantów z katowickiego oddziału prewencji oraz policyjnego drona ze Sztabu Policji KWP w Katowicach.

Dzięki wspólnie podjętym działaniom, wczoraj odnaleziono zaginionego mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala.

W poniedziałek rano 82-letni mieszkaniec Zabrza wyszedł z domu. Gdy długo nie wracał i rodzina nie mogła nawiązać z nim kontaktu, zawiadomiono miejscowych policjantów. Rozpoczęto poszukiwania, do których zaangażowano również mundurowych z katowickiego oddziału prewencji i drona ze Sztabu Policji w KWP w Katowicach. To właśnie jego operator odnalazł i wskazał lokalizację zaginionego mężczyzny.

Natychmiast w to miejsce ruszyli zabrzańscy policjanci, którzy zauważyli mężczyznę w cieku wodnym na zalesionym terenie. Próbował on złapać powietrze, wynurzając głowę z wody. Seniorowi natychmiast została udzielona pierwsza pomoc.

Okazało się, że mężczyzna wybrał się tam na spacer, podczas którego wpadł do zagłębienia wypełnionego wodą. Z uwagi na trudno dostępny dla pojazdów teren, na miejscu wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, którego załoga zabrała wyziębionego 82-latka do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna.

Śmigłowiec LPR przyleciał po odnalezionego 82-latka (fot. policja.pl)

Śmigłowiec LPR przyleciał po odnalezionego 82-latka (fot. policja.pl)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony