Przejdź do treści
Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom - model samolotu (fot. Joachim Makowski)

XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2023

Ta impreza to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów modelarstwa, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień  nie mają styczności z tego rodzaju hobby. Zapraszamy modelarzy na jedną z największych imprez modelarskich w Polsce – XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu, który odbędzie się w dniach 25 – 26 marca 2023 r. w Bytomiu, w Hali Sportowej "Na Skarpie", przy ul. Frycza Modrzewskiego 5a.

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Karb”, zaś patronat na festiwalem objął Prezydent Miasta Bytomia, Mariusz Wołosz. Bytomski festiwal znajduje stałe miejsce w kalendarzach czołowych środowisk modelarskich nie tylko naszego kraju.

Festiwal ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu). W festiwalu może uczestniczyć modelarz z maksymalnie 2 (słownie: dwoma) samodzielnie wykonanymi modelami w danej klasie startowej.

W ramach festiwalu rozgrywane są dwa memoriały mające upamiętnić w szczególny sposób osoby związane z Bytomiem: Memoriał Edwarda Boni ­ Grand Prix festiwalu, Memoriał płk. Jana Białego.

Będzie też konkurs "Czarne Diamenty". W tej kategorii wystawiane są modele zwaloryzowane na podstawie dołączonej dokumentacji, łącznie z udokumentowaniem malowania danego egzemplarza samolotu/pojazdu. Dodatkowym kryterium oceny będzie dołączenie zdjęć z budowy modelu.

Modele można zgłaszać tylko przez Internet, korzystając z Systemu Obsługi Wydarzeń Modelarskich SOWM, na stronie: www.scale-modeling.com 
Nie ma możliwości rejestracji modeli na miejscu. Organizatorzy nie pobierają opłaty startowej.

Więcej informacji w regulaminie na stronie www.scale-modeling.com na profilu Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony