XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY w Łomży już w ten weekend!

XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2015 w Łomży (fot. Karolina Kolbusz)

XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2015, których współorganizatorem jest prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, pod jego i wojewody podlaskiego patronatem, już w weekend! Jak co roku, w Łomży nie zabraknie podniebnych zmagań. 

W tym roku należy przygotować się na wspaniałe podniebne widowisko. Nasi przyjaciele motoparalotniarze i mikrolociarze na tegorocznych Mistrzostwach Świata i Europy wywalczyli złote medale. Jest mi niezmiernie miło, że ponownie na łomżyńskim niebie będziemy gościć mistrzów. Już zapowiedzieli się Alek Dernbach, wiatrakowcowy Wicemistrz Europy i złota kadra PPG pod przewodnictwem trenera  Adama Paski – mówi Władysław Tocki, redaktor naczelny tygodnika „Kontakty”, organizator XVI Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2015.

Mistrzostwa w Łomży od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród pilotów mikrolotowych. Na ubiegłoroczne, jubileuszowe Mistrzostwa, zleciała się rekordowa liczba 52 skrzydeł. Oprócz motoparalotni i motolotni, wiatrakowce, samoloty ultralekkie, a na pożegnanie pierwszy raz w Łomży wylądował motoszybowiec! Wygląda na to, że w tym roku rekord może zostać pobity, bo już zapowiedziało się 20 motolotni i samolotów ultralekkich oraz 4 wiatrakowce z całej Polski, goście z Czech i Litwy.


(fot. Karolina Kolbusz)

Oprócz mistrzowskiej kadry Adama Paski zobaczymy tradycyjnie paralotniarzy z Chełma, Suwałk, Rzeszowa, Gdyni, Warszawy, Krakowa, Radomia, Białegostoku i, jak zwykle, jeszcze nie wiadomo skąd.

Mistrzostwa, które odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami (w dniach 25-27 września) rozegrane zostaną w dwóch klasach: motolotni, samolotów ultralekkich (ulm) i wiatrakowców oraz paralotni z napędem (PPG/PPGG). Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się w przelocie przez bramkę i celności lądowania. Pilotom paralotni trener Kadry Adam Paska przygotował slalom na pylonach, celność lądowania i nawigację.

Mistrzostwa w Łomży to dla pilotów nie tylko podniebne zmagania. Organizatorzy co roku przygotowują dla nich ciekawe antrakty lotniczej rywalizacji. I jak zapewniają i tym razem nie będzie inaczej! – Od 16 lat staramy się zapewnić atrakcje zarówno licznej publiczności, która odwiedza nasze Mistrzostwa, jak i naszym przyjaciołom pilotom. W tym roku piloci do wyboru będą mieli: pływanie gondolami, spływ kajakowy, tenis ziemny, wyjazd na strzelnicę myśliwską oraz park wodny, a w nim: grota solna, sauna, jacuzzi i pływalni. To wszystko zapewniamy w ramach wpisowego – zapowiada Władysław Tocki.

Organizatorzy przypominają:

Piloci muszą posiadać:
- aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
- świadectwo kwalifikacji,
- aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców)

Za wpisowe 200 zł (w tym VAT) od osoby zapewniają:
1. Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.
2. Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów (motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).
3. Medale i puchary (1 – 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm/wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki okolicznościowe dla wszystkich.
4. Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.   

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Mistrzostw:
Regulamin Mistrzostw


Przeczytaj również:
XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2015 w Łomży

 

 

Źródło: Tygodnik "Kontakty"
comments powered by Disqus