Przejdź do treści
XVI Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego - plakat (fot. Aeroklub Częstochowski)
Źródło artykułu

XVI Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego

Aeroklub Częstochowski wraz z firmą Unimot Exspress zaprasza na XVI Jurajskie Zawody samolotowe im. Piotra Sikorskiego.

Od kilku lat impreza poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym w Bieszczadach.

W tym roku rywalizacja na lotnisku Rudniki zaplanowana jest w dniach 5–8 października 2023 r.

Zawody będą rozgrywane w załogach: jedno (I pilot) lub dwu osobowych (I pilot i II pilot). I pilot (d-ca statku powietrznego) powinien posiadać ważną licencję pilota samolotowego i doświadczenie w lotach nawigacyjnych umożliwiające bezpieczne wykonanie tras zawodniczych. II pilotowi n e stawia się żadnych wymagań co do kwalifikacji lotniczych.

W ramach zawodów przewiduje się rozegranie dwóch konkurencji nawigacyjnych w oparciu o regulamin Jurajskich Zawodów Samolotowych im. Piotra Sikorskiego. Każda konkurencja będzie się składała z następujących prób: próby planowania lotu, próby nawigacyjnej, próby obserwacji specjalnej. Każda konkurencja będzie zakończona próbą lądowania na celność.

Każda załoga powinna posiadać minimum jeden rejestrator lotu do oceny przebiegu lotu.

Opłata regulaminowa wynosi 450,00 złotych na załogę. W ramach opłaty regulaminowej każda załoga otrzyma 2 mapy w skali 1:200 000 oraz komplet zdjęć do rozpoznania. Wpływy z opłat regulaminowych służą również do pokrycia kosztów organizatora (koszt przygotowania tras nawigacyjnych, transportu sędziów, materiałów biurowych itp.)

Na lotnisku istnieje możliwość zakupu paliwa Avgas 100LL, a także wynajęcia samolotu od organizatora.

Organizator we współpracy z firmą Unimot Express zapewnia atrakcyjne nagrody w następujących kategoriach: dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsce) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi rodzinnej z wyłączeniem zwycięskich załóg (pierwsze trzy miejsca) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi amatorskiej (klasyfikacja obejmuje załogi w skład których wchodzą osoby, które nigdy nie były klasyfikowane w Pucharze Polski oraz nie były członkami SNKN seniorów); dla najmłodszej załogi (załoga o najmniejszej sumie lat obydwu jej członków).

Piloci zainteresowani udziałem w JZSMPS powinni przesłać zgłoszenie w terminie nie później niż do 29 września 2023 r. do godz. 19:00 poprzez formularz zgłoszeniowy – LINK

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony