XV Mazurskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Ełku (fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku)

XV Mazurskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Ełku rozegrane

Niebo na Ełkiem przez trzy dni przykuwało uwagę mieszkańców i turystów. Wszystko za sprawą XV Mazurskich Zawodów Balonowych. Briefing inauguracyjny i pierwszy lot odbyły się 12 sierpnia.

Rywalizacja w XV Mazurskich Zawodach Balonowych o Puchar Prezydenta Miasta Ełku trwała do 14 sierpnia. W tym roku 22 załogi z trzech krajów (Polska, Litwa i Estonia) rywalizowały w dwóch kategoriach: Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Balonowy Puchar Polski.

Pogoda dopisała i w tym roku udało się zrealizować wszystkie 5 zaplanowanych startów. Starty adbywały się z okolicy Mrozów Wielkich, z okolic Sędek, obwodnicy na odcinku Zatorze - Konieczki oraz z okolic ul. Bema i wylotu na Augustów. Podczas tych lotów udało się rozegrać 18 konkurencji, wśród których znalazły się: Hesitation Waltz, cel wyznaczony przez sędziego, Fly In, Fly On, maksymalna odległość rzutu dwóch markerów, minimalny dystans, cel deklarowany przez pilota, najkrótszy lot, maksymalna odległość.

Podium XV Mazurskich Zawodów Balonowych o Puchar Prezydenta Miasta Ełku (fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku)

Najlepszy na Mazurach był Tomasz Filus, który wygrał cztery konkurencje i łącznie zgromadził 13,756 punktów. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Iwański, który wygrał jedną konkurencję i wielokrotnie w pozostałych uzyskiwał drugi i trzeci wynik. Arkadiusz zgromadził łącznie 13,665 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął Arkadiusz Sionkowski, który wygrał trzy konkurencje i dwa razy był drugi, łącznie zdobywając 12,811 punktów.