Przejdź do treści
Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom - model samolotu (fot. Joachim Makowski)

XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2024

Ta impreza to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów modelarstwa, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień  nie mają styczności z tego rodzaju hobby. Zapraszamy modelarzy na jedną z największych imprez modelarskich w Polsce – XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu, który odbędzie się w dniach 16 – 17 marca 2024 r. w Bytomiu, w Hali Sportowej "Na Skarpie", przy ul. Frycza Modrzewskiego 5a.

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Karb”, zaś patronat na festiwalem objął Prezydent Miasta Bytomia, Mariusz Wołosz. Bytomski festiwal znajduje stałe miejsce w kalendarzach czołowych środowisk modelarskich nie tylko naszego kraju.

Festiwal ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu). W festiwalu może uczestniczyć modelarz z maksymalnie 3 (słownie: trzema) samodzielnie wykonanymi modelami w danej klasie startowej.

W ramach festiwalu rozgrywane są dwa memoriały mające upamiętnić w szczególny sposób osoby związane z Bytomiem: Memoriał Edwarda Boni ­ Grand Prix festiwalu, Memoriał płk. Jana Białego.

Będzie też konkurs "Czarne Diamenty". W tej kategorii wystawiane są modele zwaloryzowane na podstawie dołączonej dokumentacji, łącznie z udokumentowaniem malowania danego egzemplarza samolotu/pojazdu. Dodatkowym kryterium oceny będzie dołączenie zdjęć z budowy modelu.

Modele można zgłaszać tylko przez Internet, korzystając z Systemu Obsługi Wydarzeń Modelarskich SOWM, na stronie: scale-modeling.com
Nie ma możliwości rejestracji modeli na miejscu. Uczestnicy Seniorzy wystawiający modele uiszczają opłatę wysokości 20 zł niezależnie od ilości wystawianych modeli przy odbiorze kart startowych w biurze zawodów. Pozostali uczestnicy nie dokonują opłaty za wystawiane modele.

Więcej informacji w Regulaminie na profilu Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony