XIX Grudziądzkie Zawody Balonowe

Grudziądzki Klub Balonowy zaprasza do udziału w XIX Grudziądzkich Zawodach Balonowych – Balonowym Pucharze Polski, które odbędą się w dniach 25-27 sierpnia 2022 r. w Grudziądzu. W tym czasie planowane jest też przeprowadzenie Przedmistrzostw Świata Juniorów.

Loty planowane są o poranku w piątek i sobotę oraz popołudniu w czwartek, piątek i sobotę. W piątek w planie jest też nocny pokaz balonów.

W tym roku będzie trochę inaczej, bo już nie w Lisich Kątach, a w samym centrum Grudziądza będziemy mieć nasze Biuro Zawodów. Zawodników lokować będziemy głównie w Hotelu lub w domkach letniskowych nad Jeziorem Rudnik. Poza tym przewidujemy sporo atrakcji dla załóg i przemiłą atmosferę podczas zawodów! – zapowiadają organizatorzy.

Dyrektorem Sportowym Zawodów będzie Eugenijus Komas. Biuro Zawodów, tankowanie: Grudziądz, Stadion Olimpii.
Kontakt: biuro@balonygrudziadz.pl

Każdy zawodnik musi posiadać ważną licencję pilota balonu wolnego, ważną licencję sportową AP, nalot dowódczy – minimum 50 godz. oraz ważne ubezpieczenie balonu OC.

Rejestracja uczestników odbywa się elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy:

Wpisowe wynosi 500zł* i obejmuje: gaz na wszystkie loty, zakwaterowanie i wyżywienie dla pilota +2, mapy dla zawodników, obsługę meteorologiczną, nagrody dla zwycięzców, wejściówki na imprezy dla pilota +2, numery startowe, markery, etc.
*cena obowiązuje dla osób, które zarejestrują się i wpłacą wpisowe do 21.07.2022 r.

Dane do przelewu:
Grudziądzki Klub Balonowy, ul. Mickiewicza 23, 86-300 Grudziądz, Poland
PKO Bank Polski 32 1020 5040 0000 6602 0237 2399
tytuł przelewu: wpisoweBPP2022(imię i nazwisko pilota)

Bez Was Drodzy Koledzy ta impreza się nie odbędzie, a więc nie zwlekajcie z decyzją! – zachęca pilotów do udziału w zawodach Jacek Lewandowski, Prezes Grudziądzkiego Klubu Balonowego.

Podczas zawodów odbędą się fiesty baonowe – codziennie w innej dzielnicy. Z kolei na Błoniach Wiślanych w Grudziądzu odbędzie się większy pokaz balonów wieczorny. Śledźcie informacje na profilu Grudziądzki Klub Balonowy.

W ubiegłorocznych zawodach pierwsze miejsce na podium zajął Tomasz Filus z Sosnowca, który zdobył 9871 punktów. Drugie miejsce zajął Mirosław Kowalski, pilot Aeroklubu Leszczyńskiego, z wynikiem 9459 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Dziedziak z Mościckiego Klubu Balonowego, który zdobył 7919 punktów.