Przejdź do treści
Źródło artykułu

XIV Ogólnopolski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY 2024

Jakby nie pandemia to w trym roku obchodzilibyśmy jubileuszowe spotkanie a tak dopiero za rok będziemy świętować okrągłą edycję pikniku. A tym czasem XIV Edycja CHMIELOTÓW, zbliża się wielkimi krokami, która odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia 2024 r.

Ostatnie lata jesteśmy z aurą dogadani jak nigdy a to dzięki niej cała impreza może dojść do skutku i miejmy nadzieję, że w tym roku również się postara i impreza odbędzie się i każdy będzie mógł do nas dotrzeć na wspólne latanie i nie tylko. W tym roku dość nietypowo bo Chmielaki wypadają  w czwarty a nie w trzeci weekend sierpnia a my zawsze organizujemy nasz piknik podczas święta chmielarzy i piwowarów w tym roku to już 53 edycja CHMIELAKÓW.

CHMIELOTY stały się marką samą w sobie i od lat skupia wielu pilotów zjeżdżających z najdalej oddalonych zakątków kraju jak i z zagranicy. Ubiegły rok znowu pokazał, że piknik pękał w szwach, ponad setka pilotów na tak małej łące gdzie trzeba mieć na uwadze startujące motoparalotnie, motolotnie i pilotów swobodnych za wyciągarką, pokazuje kunszt kierownika startów i osób wspomagających piknik a bezpieczeństwo to w tym całym zamieszaniu, niewątpliwie musi być na pierwszym miejscu.

Największą atrakcją CHMIELOTÓW jest sobotni niski przelot nad miastem, który zawsze zdominuje wszystkie imprezy jakie w tym czasie odbywają się w różnych częściach miasta i zarówno oczy jak i telefony robiące setki zdjęć i filmów będą skierowane w jedynym słusznym kierunku... ku niebu.

(fot. Mikołaj Dziuba)

W tym roku tradycyjnie podczas pikniku, paralotniarze będą nad krasnostawskim niebem znowu mieszali gęste powietrze.

Piątek, zaczynamy się rozkładać z naszym mini miasteczkiem i w miedzy czasie już od rana będziemy rejestrować na bieżąco przybyłych pilotów a uroczyste otwarcie pikniku planujemy na godzinę 17:00. Wieczorem przy ognisku oczywiście będzie tradycyjnie okolicznościowy tort – zapowiadają organizatorzy.

(fot. Grzegorz Żak)

Teren pikniku jest położony w idealnym miejscu i nie koliduje z główną imprezą czyli CHMIELAKAMI bo jest usytuowany praktycznie przy samej obwodnicy czyli drodze S17. Dojazd jest bardzo prosty bo nie trzeba wjeżdżać do miasta, na jedynym rondzie obwodnicy, odbijamy do centrum i już po chwili gości będzie zapraszał wyeksponowany duży baner informujący gdzie należy jechać do miejsca pikniku, więc trudno będzie nie trafić, piknik widać również z obwodnicy.

Dzięki uprzejmości UM i MOSiR Krasnystaw, startowisko będzie perfekcyjnie wykoszone, wytyczone miejsce na kamping zaopatrzone w sanitariaty a teren oświetlony i monitorowany. Osoby chcące się podłączyć pod prąd proszone są o zaopatrzenie się w swoje długie przedłużacze. Przy rejestracji każdy uczestnik dostanie dodatkowo kartkę A4 z logiem, którą trzeba będzie wyeksponować za przednią szybą w swoim aucie w celu identyfikacji kto jest naszym gościem na pikniku.

Opłata wpisowa w tym roku będzie w kwocie 150 zł a rejestracja uczestników to już obowiązek i standard. Jak każda impreza i nasza ma regulamin, który będzie obowiązywał wszystkich przyjezdnych i skrupulatnie będzie egzekwowany przez organizatora. Na miejscu organizujemy katering, punkt informacyjny, dla chętnych podniebnych przygód z tej fajniejszej perspektywy będzie możliwość odbycia lotów na motolotni lub paralotni w tandemie z pilotami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Tradycyjnie obowiązującą walutą na pikniku będzie Glajcar – informują organizatorzy z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego.

Rejestracja uczestników – https://rejestracja.chmieloty.pl/

Grajcary (fot. Mariusz Dziuba)

Mamy jeszcze kolekcjonerskie znaczki pocztowe w bloczkach i kartki pocztowe z Pierwszej Paralotniowej Poczty to już są ostatnie sztuki a tych znaczków już nigdy nie dodrukujemy – dodają.

W tym roku Organizatorzy bez względu na pogodę chcą przygotować fajny gadżet na 2025 rok a mowa tu o ściennym kalendarzu oczywiście z motywem paralotniowym. W sobotę również planowane jest zbiorowe wyjście do Regionalnego Muzeum w K-stawie na ciekawą wycieczkę dla chętnych uczestników pikniku.

(fot. Mikołaj Dziuba)

Będą także zawody na celność lądowania jak a sponsorem nagród będzie przesympatyczny instruktor Robert Nowicki właściciel „szkoły latania Zig Zak”. Będzie również zbiorowy przelot: Krasnystaw – Nielisz – Zamość – Krasnystaw jak i Krasnystaw – Rej. Fabryczny – tama w Borowicy i powrót do Krasnegostawu Doliną Wieprza.

(fot. Mikołaj Dziuba)

OSM Krasnystaw w sobotni poranek znowu będzie drażnił podniebienia swoim specjałami, a kto jeszcze nie smakował tych specjałów to będzie miał ku temu super okazję a pieczywko do tych specjałów będzie od przesympatycznego właściciela piekarni Pana Greli z Mełgwi.

(fot. Mikołaj Dziuba)

No i tradycyjnie cały piknik będzie streamingowany na live 24h/dobę przez firmę Artkomnet.pl

Piknik CHMIELOTY to trzy dni dobrej zabawy, spotkań, nawiązywania nowych znajomości i wszystko to co od wielu lat jest na językach przybyłych tam gości czyli rewelacja na wakacjach a tak na poważnie to dyscyplina na ziemi jak i w powietrzu i strach przed komercją stworzyły niepowtarzalny klimat tej imprezy na wschodnich rubieżach Polski a kto nie był to słyszał i w końcu jak trafił to się nie zawiódł więc na koniec pozostaje tylko zaprosić wszystkich chętnych na podniebną przygodę do Krasnegostawu. 

(fot. Mikołaj Dziuba)

Program CHMIELOTY 2024:

23.08.2024 (Piątek)
08:00 – zbiórka na startowisku i rozkładanie mini miasteczka,
09:00 – rejestracja uczestników od samego rana ,
17:00 – uroczyste otwarcie XIV edycji CHMIELOTÓW,
17:30 – loty inauguracyjne aż do zmroku,
21:00 – ognisko integracyjne + tort okolicznościowy

24.08.2024 (Sobota)
06:00 – poranny przelot grupowy (dla chętnych, trasa do ustalenia),
09:00 – śniadanie z OSM Krasnystaw czyli smakujemy specjały z mleczarni Krasnystaw,
11:00 – loty swobodne za wyciągarką,
12:00 – dla chętnych spacer do regionalnego muzeum w Krasnymstawie,
14:00 – ciepły posiłek regeneracyjny ,
17:00 – wieczorny przelot widokowy nad miastem,
21:00 – wspólne ognisko z browarkiem i kiełbaską, dodatkowo w ciągu dnia, będą organizowane konkursy i zabawy dla obsługi naziemnej.

25.08.2024 (Niedziela)
06:00 – poranny przelot,
10:00 – grupowe zdjęcie,
11:00 – loty swobodne,
12:00 – ciepły posiłek,
16:00 – powoli będziemy kończyć, bo Tych z daleka długa droga czeka.

W trakcie całej imprezy, będą się odbywały komercyjne loty widokowe.

Więcej informacji w zakładce Regulamin na stronie: https://chmieloty.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony