Przejdź do treści
Źródło artykułu

XIII Bałtycki Festiwal Modelarski

Zapraszamy modelarzy na trzynastą już edycję Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, który odbędzie się w dniach 5–7 lipca 2024 r. w Hali Sportowej Politechniki Koszalińskiej, ul. Racławicka 15-17, w Koszalinie. Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun"), Politechnikę Koszalińską, PHU ModelMaker. Bałtycki Festiwal Modelarski współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Koszalin.

Celem festiwalu jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i Regionu, a także wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Do konkursu można zgłaszać modele kartonowe i modele plastikowe. W danej klasie zawodnik może startować z dowolną ilością modeli. Organizatorzy nie będą pobierać opłat startowych za udział w Festiwalu.

W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, będzie można zgłaszać również kolekcje. Za kolekcje uznaje się minimum 5 modeli plastikowych lub kartonowych powiązanych ze sobą tematycznie. Spójność tematyczna kolekcji będzie stanowić jedno z podstawowych kryteriów podczas oceny. W ramach Festiwalu zostanie też przeprowadzony Konkurs Tematyczny "Wszystko co na szynach".

Modelarze będą startować w grupach wiekowych:
• Młodzik (M) – do 12 lat
• Junior (J) – od 12 lat do 18 lat
• Senior (S) – powyżej 18 lat

W każdej kategorii festiwalowej, komisja sędziowska wyłoni trzy prace wystawione do festiwalu w każdej z klas dokonując ich oceny i zwracając uwagę na: zgodność z oryginałem, jakość wykonania, waloryzacje, samodzielne zmiany i modyfikacje modelu oraz estetykę malowania.

Modele na XIII Bałtycki Festiwal Modelarski i konkurs tematyczny można zgłaszać wyłącznie elektronicznie przez formularz rejestracyjny na stronie: http://sokolsw.webd.pl/BFM/. Elektroniczna rejestracja modeli trwa do dnia 3 lipca 2024 r. do godz. 24:00.

Organizatorzy nie przewidują zgłoszenia modeli po zakończeniu rejestracji elektronicznej.

Organizatorzy przewidują również nagrody specjalne, a wśród nich: Nagroda Grupy Panzer Silesia za samolot dla młodzika za najlepszy samolot z państw osi, Nagroda ufundowana przez Wojciecha Sokołowskiego za najlepszy model samolotu w polskich barwach, Nagroda ufundowana przez Przemysława Litewkę dla Juniora za najlepszy model lotniczy, Nagroda Marcina  Wawrzynkowskiego "Za najlepszy model związany z lotnictwem morskim", Nagroda ufundowana przez Jacka Szpuntowicza - "Za najlepszy model związany z ratownictwem".

Harmonogram Festiwalu:

5 lipca 2024 (piątek)
17:00-20:00 – Przyjmowanie modeli

6 lipca 2024 (sobota)
9:00-14:00 – Przyjmowanie modeli
10:00 – Warsztaty modelarskie dla najmłodszych
11:00 – Warsztaty modelarskie - malowanie modeli farbami Mission Models - Artur Wałąchowski
14:00 – Ocena modeli
9:00-17:00 – Zwiedzanie wystawy
20:00 – Spotkanie integracyjne

7 lipca 2024 (niedziela)
9:00-13:00 – Wystawa pokonkursowa
13:00-13:30 – Czas przeznaczony na pakowanie modeli
13:30 – Ceremonia zakończenia Festiwalu

Więcej informacji na stronie: https://www.modelarstwo.koszalin.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony