Przejdź do treści
Źródło artykułu

XEOS zwiększa zatrudnienie, by wesprzeć serwis silników LEAP

XEOS, jedno z najnowocześniejszych centrów serwisowych komercyjnych silników lotniczych, zlokalizowane w Środzie Śląskiej niedaleko Wrocławia, zwiększa zatrudnienie z związku z nową ofertą usług, które mają być wkrótce świadczone przez firmę.

XEOS jest wspólnym przedsięwzięciem GE Aerospace (poprzez spółkę GE Aerospace Poland) oraz Lufthansa Technik. Centrum serwisowe pierwotnie miało świadczyć usługi serwisowe, konserwacyjne oraz remontowe (MRO) dla silników GEnx-2B oraz GE9X. W czasie gdy cała branża lotnicza wychodzi z kryzysu związanego z COVID-19, XEOS ogłosił, że wkrótce rozpocznie serwisowanie silników LEAP produkowanych przez firmę CFM International.

Średzkie centrum serwisowo-naprawcze, uruchomione w 2019 roku, zajmuje powierzchnię 35 000 m² i jest jednym z najnowocześniejszych na świecie obiektów tego typu. Cały kompleks obejmuje halę naprawczą, centrum szkoleniowe oraz innowacyjną komorę testową.

(fot. GE Aerospace)

„Cieszymy się, że poszerzamy nasze portfolo oferując wsparcie napraw i serwisu dla silników LEAP i klientów z całego świata” – mówi Rob Burton, kierownik XEOSa. „Gdy sytuacja sektora lotniczego wróci do normy będziemy w pełni gotowi, by zaspokoić stale rosnące zapotrzebowanie na usługi serwisowe dla silników LEAP”.

Obecnie centrum zatrudnia ponad 60 osób i aktywnie poszukuje lokalnych talentów, w szczególności techników i specjalistów z doświadczeniem w branży lotniczej. Firma planuje zwiększenie bazy pracowników do ponad 100 osób do 2024 roku, kiedy to XEOS ma przyjąć pierwszy silnik LEAP-1B.

(fot. GE Aerospace)

Polska posiada bogate dziedzictwo lotnicze, którego część stanowią Dolina Lotnicza zlokalizowana w południowo-wschodniej części kraju oraz zakłady GE Aerospace świadczące usługi z zakresu całego życia produktu od projektowania przez testety, produkcję aż po obsługę posprzedażową. XEOS doskonale dopełnia ten obraz, oferując najbardziej zaawansowane rozwiązania serwisowo-naprawcze dla rynku lotniczego.

Więcej informacji na temat możliwości rozwoju kariery w XEOS można znaleźć na stronie internetowej www.xeos-aero.kariera.pro.

CFM International jest wspólnym przedsięwzięciem (50-50) pomiędzy GE Aerospace oraz Safran Aircraft Engines.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony