X Festiwal Modelarski w Jaworznie

X Festiwal Modelarski w Jaworznie (fot. sielata.com.pl)

Prezydent Miasta Jaworzna, Muzeum Miasta Jaworzno, Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich, Modelarnia Lotnicza w Jaworznie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Jaworznie zapraszają na jubileuszowy, X Festiwal Modelarski Jaworzno, który odbędzie się w dniach 7-8.09.2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II, przy ul. Północnej 9a w Jaworznie.

Celem Festiwalu jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku.

Festiwal Modelarski w Jaworznie ma charakter konkursu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Uczestnik zawodów może zgłosić cztery modele w każdej klasie. Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. Zgłoszony model może być jednak zaopatrzony w dokumentację, którą mogą stanowić: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące wykonane w modelu zmiany, przeróbki itp. Posłuży ona w wypadku kwestii dyskusyjnych oraz do oceny w klasie otwartej.

We wszystkich klasach konkurs rozegrany zostanie w grupach wiekowych:
– młodzik (zawodnicy do 13 lat),
– junior (zawodnicy od 13 do 18 lat),
– senior (zawodnicy powyżej lat 18).

Opłaty startowe:
– młodzik (zawodnicy do 13 lat) – gratis,
– junior (zawodnicy od 13 do 18 lat) – 5 zł,
– senior (zawodnicy powyżej 18 lat) – 10 zł.

W każdej kategorii przyznane zostaną wyróżnienia i okolicznościowe dyplomy. Dodatkowo zostaną wręczone nagrody specjalne, a wśród nich: Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna – za najładniejszy model konkursu, Puchar Stowarzyszenia Lotników Polski Południowej – za najlepiej wykonany model samolotu Polskiej Konstrukcji, Nagroda im. Karola Pniaka – za najlepiej wykonany model samolotu na którym latali, walczyli Polacy oraz wiele innych.

Udział w Festiwalu należy zgłosić elektronicznie na stronie www.sielata.com.pl

Na jubileuszową edycję Festiwalu organizatorzy przytotowali również warsztaty modelarskie dla najmłodszych i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych. Będzie też giełda modelarska oraz prezentacja nowości.

Program Konkursu - Wystawy:

7.09.2019 r. (sobota)
9:00-14:00 – przyjmowanie modeli i giełda modelarska,
14:00-18:00 – otwarcie zawodów zwiedzanie ekspozycji,
15:00 – odprawa sędziów,
15:30 – sędziowie rozpoczynają ocenę modeli zgłoszonych do konkursu.

8.09.2019 r. (niedziela)
9:00-13:00 – wystawa pokonkursowa, giełda modelarska, imprezy towarzyszące,
14:00 – ogłoszenie wyników konkursu, uroczyste zakończenie festiwalu,
ok. 15:30 – wydawanie modeli.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym, na stronie: www.sielata.com.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: sielata.com.pl
comments powered by Disqus