Przejdź do treści
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (fot. WZL1SA/FB)
Źródło artykułu

WZL 1 laureatem nagrody „Biznes na Plus”

Podczas zorganizowanej 15 grudnia Gali Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na Plus” Spółka została uhonorowana nagrodą specjalną. W konkursie doceniane są firmy, które współtworzą pozytywny wizerunek województwa łódzkiego, mogą się pochwalić ponadprzeciętnymi efektami ekonomicznymi, wdrażają innowacyjne rozwiązania oraz proponują usługi i produkty najwyższej jakości.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1) to nie tylko niezawodny dostawca rozwiązań dla polskich Sił Powietrznych, ale również dynamicznie rozwijająca się firma z powodzeniem konkurująca z najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami w branży lotniczej. Zarząd Spółki kładzie szczególny nacisk na stały i zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa. Na terenie Zakładów zrealizowano liczne inwestycje takie jak jeden z najnowocześniejszych w Europie hangarów lotniczych, dostosowane do pracy w nocy lądowisko czy dofinansowane ze środków unijnych Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z Centrum Badań Nieniszczących.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat opracowano ponad 15 projektów z zakresu B+R. Jednym z priorytetowych działań w tym zakresie jest dofinansowana z funduszy unijnych koncepcja Trójstopniowej Rakiety Suborbitalnej do wynoszenia ładunków badawczych powyżej linii Kármána. Inicjatywa realizowana jest przez konsorcjum (WZL1, WITU, Gamrat) z WZL1 jako liderem. Na osiągnięcia WZL1 wpływają nie tylko działania innowacyjne, ale również odpowiednie metody zarządcze oraz pracownicy, bez wiedzy i doświadczenia których sukces Spółki nie byłby możliwy.

W firmie z powodzeniem wprowadzana jest strategia Lean Managemet, która pozwoliła zwiększyć efektywność produkcji. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. są doskonale przygotowane do udziału w programach narodowych takich jak WISŁA, CSAR ZOP, KRUK, WIZJER oraz usług na rzecz bezpieczeństwa państwa polskiego. - Odpowiednie zaplecze technologiczne oraz infrastrukturalne, dostosowane techniki zarządcze i wyspecjalizowana kadra tworzą przedsiębiorstwo gotowe do podjęcia różnorodnych wyzwań, w tym tych wynikających z obsług, napraw i modernizacji wszystkich śmigłowców będących na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP – komentuje Marcin Nocuń, prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny WZL 1.

Wszystko to doceniła Kapituła Konkursu Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na Plus” przyznając Wojskowym Zakładom Lotniczym Nr 1 S.A. nagrodę specjalną. Otrzymane wyróżnienie to kolejne uhonorowanie szeroko rozumianego całokształtu działalności Spółki oraz jej oddziaływania nie tylko na społeczność lokalną, ale również bezpieczeństwo całego narodu polskiego.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL 1), z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie, to jeden z liderów wśród spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przez ponad 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 60 lat specjalizuje się w obsługach, serwisowaniu i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców będących na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP oraz obsługi samolotów szkolnych, wojskowych i cywilnych. WZL1 zostały również wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji (Centrum Serwisowe) Śmigłowców AW 101 Merlin dla Sił Zbrojnych RP.

Tekst: Mateusz Franczuk/ WZL 1 S.A.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony