Wywiad z Prezesem Związku Regionalnych Portów Lotniczych, Arturem Tomasikiem

Artur Tomasik

Myślę, że dzięki konsekwencji i dobremu planowaniu osiągniemy jeden ze strategicznych celów GTL SA, czyli z pozycji lidera segmentu czarterowego wśród polskich portów regionalnych, przeskoczymy w najbliższych latach na pierwsze miejsce w kraju - mówi Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. zarządzającego Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, Prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych Artur Tomasik w rozmowie z Anną Jakubczyk z PRTL.pl.
 
Anna Jakubczyk: Miniony rok był wyjątkowo dobry dla portu. Jakie były podstawy tych sukcesów?
 
Artur Tomasik:
Rok 2017 był rekordowy dla Katowice Airport. W ruchu ogółem obsłużono 3,89 mln pasażerów, to aż o 671 tys. więcej niż w roku 2016. Pyrzowice były jedynym spośród dużych portów regionalnych ze wzrostem ruchu powyżej 20%. Staramy się optymalnie wykorzystywać atuty, które wynikają z położenia portu. Po pierwsze, obsługujemy najbardziej zurbanizowany i uprzemysłowiony region w Polsce, z wysoką średnią zarobków. Po drugie, Pyrzowice mogą funkcjonować 24h na dobę 365 dni w roku bez żadnych ograniczeń. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, jako zarządzający lotniskiem odpowiedzialne jest m.in. za rozwój infrastruktury, to jedno z naszych najważniejszych zadań.
 
Od ponad dekady realizujemy w przemyślany i konsekwentny sposób program rozbudowy, który sprawia, że Pyrzowice powstają na nowo. W pierwszym etapie naszych inwestycji, główny nacisk położyliśmy na rozbudowę pola manewrowego i infrastruktury służącej do obsługi technicznej samolotów. Zrobiliśmy tak dlatego, żeby zachęcić linie lotnicze do rozwoju baz w Pyrzowicach. Równolegle nie zaniedbywaliśmy rozwoju infrastruktury terminalowej. Przypomnę tylko, że rozbudowaliśmy i zmodernizowaliśmy terminal pasażerski A, powstał także terminal pasażerski C.

Czytaj całość rozmowy na stronie www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus