Przejdź do treści
Model samolotu - widok z tyłu (fot. kopalniaignacy.pl)
Źródło artykułu

Wystawa modeli redukcyjnych na Kopalni Ignacy w Rybniku

Zabytkowa Kopalnia Ignacy oraz Warsztaty Modelarskie Ziemi Wodzisławskiej zapraszają modelarzy na wystawę modeli redukcyjnych, która odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2024 r. w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, ul. Ignacego Mościckiego 3.

Celem wystawy jest popularyzacja modelarstwa redukcyjnego jako interesującej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Promowanie modelarstwa, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i sposobu aktywizacji lokalnych grup społecznych. Rozpowszechnianie zainteresowania nauką, techniką i historią. Zachęcenie wszystkich modelarzy do pokazania szerszemu gronu swoich zdolności.

Wystawa jest imprezą otwartą i mogą w niej uczestniczyć zarówno modelarze indywidualni, jak i zrzeszeni. Liczba i wiek uczestników jest nieograniczona. To okazja dla wszystkich, którzy składają samoloty, okręty czy pojazdy, do pokazania swoich prac szerszej publiczności.

Odbędzie się również konkurs dla dzieci i młodzieży. Można zgłaszać modele kartonowe, plastikowe i drewniane samolotów, pojazdów, okrętów, figur i dioramy. Młodziki i juniorzy będą brać udział w konkursie, w którym rozdane zostaną nagrody rzeczowe za najlepsze modele w danej klasie.

Dorośli modelarze (powyżej 18 roku życia) mogą wystawić modele na wystawę pozakonkursową.

Więcej informacji w Regulaminie na stronie: kopalniaignacy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony