Przejdź do treści

"Wysokie Loty" – HR bez tajemnic. Trzeci odcinek wideopodcastu

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opublikowała kolejny odcinek wideopodcastu z cyklu "Wysokie Loty". A w nim HR bez tajemnic, czyli rozmowy o pracownikach, to przecież oni tworzą PAŻP.

Tym razem Marcin Hadaj, pełnomocnik prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. komunikacji i rzecznik prasowy gości Karinę Sudomir-Bona, dyrektor Biura Zarządzania Personelem i Jakości w PAŻP.

Z tej rozmowy dowiecie się m. in. jak wygląda proces rekrutacji kontrolerów ruchu lotniczego. Kluczową rolę stanowią: doskonały stan zdrowia, kompetencje analityczne, umiejętność współpracy w zespole oraz biegła znajomość języka angielskiego. Kontroler ruchu lotniczego nie musi być absolwentem uczelni wyższej.

Co w skrócie obejmuje szkolenie kontrolerów?

Najważniejszymi elementami są m. in. wieloetapowy program z teorią i praktyką, zajęcia na symulatorach oraz praktyki na stanowiskach pracy pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto zaznaczyć, że przyszli kontrolerzy ruchu lotniczego mogą liczyć na pełne wsparcie PAŻP – w tym wynagrodzenie za czas szkolenia oraz zakwaterowanie.

Dyrektor Karina Sudomir-Bona opowiada również o strategii HR PAŻP, która koncentruje się m. in. na proaktywności oraz odpowiedzialności i lojalności względem wszystkich pracowników. Istotne jest nowoczesne przywództwo oparte na transparentności i wsparciu emocjonalnym, a także budowaniu partnerskich relacji. Kluczowe znaczenie odgrywa także transformacja i digitalizacja procesów zarządzania.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony