Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wypadek na EPPT – ćwiczenia służb ratunkowych

Mały samolot z jedną osobą na pokładzie kołuje do progu pasa, a w tym samym czasie z północnego zachodu do lotniska zbliża się kolejny mały samolot z dwiema osobami na pokładzie, który z powodu awarii silnika i niskiej wysokości musi wykonać awaryjne lądowanie. Samolot nie zdołał dolecieć do pasa i uderzył w kołujący drugi samolot.

Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń służb ratunkowych, które miały miejsce we wtorek (21 listopada) na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Na wypadek lotniczy musimy być zawsze przygotowani. Takie ćwiczenia organizujemy raz na dwa lata i udział w nich biorą wszystkie służby ratunkowe, czyli straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Koordynujemy te działania, aby być w przyszłości przygotowani na tego typu zdarzenia, które niestety w lotnictwie mają miejsce – mówi Marcin Pampuch, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

(fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)

Dzisiaj służby spisały się na piątkę, wszystkie sprawnie pojawiły się na miejscu i została udzielona pomoc trzem poszkodowanym, którzy zostali zabrani do szpitala. Mamy nadzieję, że do takich zdarzeń nie będzie dochodziło – dodaje Marcin Pampuch.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony