Wesprzyj budowę pomnika "Chwała Lotnikom Polskim"

Wesprzyj budowę pomnika "Chwała Lotnikom Polskim" (fot. sslwrp.pl)

W 2018 roku będziemy obchodzić 100 lecie Niepodległej Polski. Jest to też 100-lecie Lotnictwa Polskiego.

Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP realizując społeczną ideę upamiętnienia ludzi lotnictwa, pilotów, szybowników, baloniarzy, spadochroniarzy, inżynierów i konstruktorów podjęło uchwałę o budowie pomnika "Chwała Lotnikom Polskim".

5 listopada br. na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie został wmurowany Kamień Węgielny i Akt Erekcyjny pod Pomnik, który zostanie odsłonięty w 2018 roku w ramach obchodów Święta Narodowego i Święta Lotnictwa.

Pomnik ma upamiętniać wszystkich polskich lotników, którzy poświęcili swoje życie w służbie Ojczyzny, nie tylko poległych na podniebnych polach bitew w czasie działań bojowych, ale również tych, którzy zginęli pełniąc służbę w czasie pokoju w kraju i za granicą. Także wszystkich tych, którzy w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny i społeczeństwa, zostali powołani do „Niebieskiej Eskadry”. Bez względu na okres, wydarzenia historyczne, miejsce na świecie czy indywidualne zasługi.

Środki finansowe rozpoczęto gromadzić z dobrowolnych składek ludzi lotnictwa, sympatyków i entuzjastów lotnictwa.

Komitet Budowy Pomnika liczy także na wsparcie szerokiej rzeszy lotników aktualnie pełniących zaszczytną służbę pod biało-czerwoną szachownicą.

Serdecznie zapraszamy do grona wspierających – jest to nasz patriotyczny i żołnierski obowiązek wobec tych, którzy na trwale zostali wpisani w historię polskiego lotnictwa.

Istnieje także możliwość przekazania na ten cel 1% od podatku PIT przy rocznym rozliczeniu na nr KRS 0000148716 z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy – SENIOR.
                                                                                                               Komitet Budowy Pomnika
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. z dopiskiem – budowa pomnika.
Rachunek nr 40 2030 0045 1110 0000 0429 0180 dla wpłat w PLN

Źródło: Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP
comments powered by Disqus