Webinar z Tomaszem Kloskowskim – "Port Lotniczy Gdańsk jako element transportu multimodalnego"

Port Lotniczy Gdańsk - widok z góry na terminal i pas nocą (fot. airport.gdansk.pl)

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego oraz SKN Elektromobilności i Transportu SGH zapraszają na kolejne odlotowe spotkanie, którego tematem będzie "Port Lotniczy Gdańsk jako element transportu multimodalnego", stanowiące część konferencji "Transport w Trójmieście"!

Do tematów, które organizatorzy planują poruszyć, należą:
✈ port lotniczy Gdańsk i jego zadanie w Trójmiejskim hubie multimodalnym,
✈ rola portu lotniczego w ramach smart city i jego wpływ na region,
✈ rozbudowa Trójmiejskiego lotniska – szanse i zagrożenia w erze postpandemicznej.

Gdańskie lotnisko rozwija się. Od 28 stycznia br. w Porcie Lotniczym Gdańsk funkcjonuje najnowocześniejszy w Polsce system ILS (Instrument Landing System) kategorii III B. Dobiegają końca prace przy budowie hangaru do parkowania małych samolotów turystycznych i biznesowych wraz z płytą postojową i drogą kołowania. Trwa również budowa pirsu zachodniego, który jest przedłużeniem istniejącego terminalu pasażerskiego. Cały czas trwa przebudowa terminalu T2, który docelowo zostanie połączonych z nowym pirsem.

Jeśli interesujesz się lotnictwem, nie możesz przegapić tego spotkania, którego gościem jest Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk, związany ze spółką od 1994 roku!

Wydarzenie odbędzie się 25 marca (czwartek), start o 19:00! Webinar będzie można obejrzeć w aplikacji Google Meets (wymagane konto Google), link zostanie podany o godzinie rozpoczęcia wydarzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Portu Lotniczego Gdańsk, smart city, a także rozbudowie trójmiejskiego lotniska, w odniesieniu do obecnych czasów, to wydarzenie właśnie dla Ciebie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: SKNTL
comments powered by Disqus