Przejdź do treści

VII Paralotniowe Zawody w Celności Lądowania na Żarze – nowy termin

Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe zaprasza wszystkich pilotów na VII Paralotniowe Zawody w Celności Lądowania na Żarze.

Wstępnie impreza została zaplanowana na ubiegły weekend. Jednak z powodu niesprzyjających prognoz (głównie wiatr, ale także spora możliwość opadów w niedzielę) impreza została pirzełożona na termin rezerwowy, czyli 21-22 października 2023 r.

W sumie to w pierwszym terminie rzadko kiedy się udawało, ale nie zaszkodziło spróbować – mówią organizatorzy.

Jak zapowiadają organizatorzy: "Zawody mają mieć charakter towarzyski, a rywalizacja sportowa będzie jedynie pretekstem do dobrej zabawy."

Jednocześnie odbędzie się także konkurs na najlepsze przebranie! Wystarczy wykonać zlot z Żaru w przygotowanym przez siebie przebraniu (może to być lot w ramach zawodów na celność, ale nie musi – będą to dwie osobne klasyfikacje).

Tradycyjnie razem z zawodami na celność odbędzie się także konkurs na lot w przebraniu. Wystarczy wykonać zlot z Żaru w przygotowanym przez siebie przebraniu. Lot może być w ramach zawodów, ale można też wystartować w samym konkursie.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą sobie nieco poprawić humor, przedłużając nieuchronny koniec sezonu. – zachęcają organizatorzy. – A kto pamięta, jakie postaci do tej pory latały po beskidzkim niebie?

Planowanych jest rozegranie maksymalnie 5 kolejek. Limit miejsc w zawodach: 30.

Plan zawodów:

21.10.2023 (Sobota)
8:00-8:45 – rejestracja (GSS Żar, ul. Górska 19, Międzybrodzie Żywieckie)
8:45-9:15 – generalna odprawa (GSS Żar)
10:00 – rozpoczęcie konkurencji
18:30 – odprawa podsumowująca dzień
ok. 19:30 – Impreza Zakończeniowa Sezonu

22.10.2023 (Niedziela)
9:30 – odprawa
10:00-13:00 – konkurencje
14:00 – zakończenie zawodów

ZAKOŃCZENIE SEZONU
Przy okazji zawodów zapraszamy wszystkich pilotów i sympatyków na imprezę zakończeniową sezonu 2023. Dla członków Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego jedzenie i picie jest bezpłatne.
Impreza odbędzie się w GSS Żar. w sobotę 21 października.

Link do rejestracji na stronie www.bsp.beskidy.pl

Więcej informacji również na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony