V Mazurskie Spotkanie Paralotniowe za nami

V Mazurskie Spotkanie Paralotniowe (fot. Stowarzyszenie Mazury Paralotnie)

Niebo należało do motoparalotniarzy podczas Mazurskiego Spotkania Paralotniowego połączonego z Festynem Wiejskim w Rostkach.

Prognozy pogodowe nie były przychylne w tym roku, aby impreza przebiegła w pełni programu. Uczestnikom jednak pogoda nie przeszkodziła w dobrej zabawie i wyśmienitej atmosferze, która panuje co roku.

W piątek pod wieczór motoparalotniarze wzbili się w przestworza i skorzystali z możliwości polatania po okolicy oraz przygotowania sprzętu do głównego dnia zawodów.

 

W sobotę bardzo wcześnie rano pierwsza motoparalotnia wzbiła się z Lublina i dała znać innym pilotom zbierającym się na startowisko, że polatają. Nie którzy paralotniarze przyjechali na Mazurskie Spotkanie Paralotniowe 600 km w jedną stronę.

Organizator zaplanował szereg rozmaitych  konkurencji w formie zabawy, bez tzw. napinki. Niestety rozegrane zostały jedynie trzy podejścia dla każdego pilota uczestniczącego w zawodach, do konkurencji lądowanie na celność i oceniany był czysty start.

 

Po porannych konkurencjach pilot  Stowarzyszenia Mazury Paralotnie zajmował drugie miejsce. I takimi wynikami zakończyły się zawody. Resztę konkurencji organizator odwołał, ze względu na monsunową pogodę. Szkoda, że nie udało się zrealizować planów organizatora z zamierzeń dla pilotów i kilka atrakcji zostało odwołanych.

  

O godzinie 14:00 rozpoczął się program dla najmłodszych uczestników. Organizatorzy zachęcali do udziału też  rodziców. Animacja  odbyła się w formie gier, zabaw dla dzieci. Dzieci korzystały z przygotowanych  atrakcji, w formie zjeżdżalni, segway, paintball laserowy, modele RC, PITBIKE-mini motocykl cross, malowanie twarzy. Dla zebranej publiczności czekał też szereg innych przygotowanych  atrakcji. Lokalna grupa historyczna, Stowarzyszenie Historyczne Piska Pozycja Ryglowa, przybliżała lokalną historie i stare czasy na lotnisku Rostki, za czasów Pruskich.

Dwie godziny później Starosta Powiatu Piskiego Andrzej Nowicki wraz z Sołtys Hanną Modzelewską i przedstawicielem Stowarzyszenia Mazury Paralotnie otworzyli oficjalnie piątą edycję wspaniałej inicjatywy w Powiecie Piskim.

Impreza została zakończona skeczem zorganizowanym, przez zespół pieśni i kultury Rostkowianki i  rozdano nagrody dla zawodników. A później odbył się wieczór integracyjny, z poczęstunkiem ekologicznego jadła sporządzonego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rostkach.

Bardzo dziękujemy za przyjazd motoparalotniarzy z różnych krańców Polski i wszystkich, którzy się zaangażowali w inicjatywę. Zapraszamy  w październiku, na zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach – zachęcają organizatorzy.

Wyniki zawodów motoparalotniowych:

Klasa PF1 rekreacyjna
1. Romuald Kupaj
2. Arek Grzeszczuk
3. Wojciech Ostrowski

Klasa PL1 sportowa
1. Wojciech Panas
2. Robert Wercherowski
3. Jarosław Pałdyna

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ.


W trakcie imprezy odbyła się akcja charytatywna dla chorych dzieci Państwa Wróblewskich,  z Gminy Pisz. Zebrano dzięki okazanemu sercu zgromadzonych osób kwotę 4068 złotych. Zbiórka została zainicjowana przez Panią Sołtys Rostek Hannę Modzelewską. Dzieci Państwa Wróblewskich są  chore na bardzo ciężką i nie spotykaną chorobę na świecie. Nie ma na nią jeszcze lekarstwa. Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do akcji niesienia nadziei na wyzdrowienie.

Fundacja chorych na zespół Dandy Walkera
nr konta 21-1500-1517-1005-5150-0000
Tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Wiktora Wróblewskiego

Fundacja dzieciom zdążyć z pomocą nr konta
nr konta 42-2490-0005-0000-4600-7549-3994
Tytułem: 30844 Wróblewska Aleksandra-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Źródło: Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
comments powered by Disqus