UW zaprasza na V edycję kursu „Meteorologia w turystyce i rekreacji”

COME UW

Od 22 lutego 2013 rozpoczyna się prowadzona przez COME Uniwersytetu Warszawskiego piąta edycja semestralnego, interaktywnego i zdalnego kursu „Meteorologia w turystyce i rekreacji”, który jest dostępny dla każdego zainteresowanego tą problematyką.

Elektroniczne zapisy już są możliwe, pełne informacje o kursie, jego zakresie oraz
wymogach i opłatach zamieszczone są na http://moodle.come.uw.edu.pl/course/category.php?id=215

Możliwość nauczenia się podstaw meteorologii, interpretacji prognoz, pozyskiwania z zasobów Internetu rzetelnych informacji o pogodzie i jej zmianach może być interesująca dla osób zainteresowanych lotnictwem.

Ofertę w szczególności adresujemy do osób pracujących w tej dziedzinie – na przykład pilotów, instruktorów, wykładowców. Nie należy chyba tłumaczyć, że warunki pogodowe istotnie rzutują na bezpieczeństwo latania, zaś umiejętne wykorzystanie "pogody" daje zadowolenie uczestnikom prowadzonej imprezy.

Obecny poziom rozwoju Internetu pozwala na prowadzenie nauki w innowacyjnej formie zdalnej o szerokich możliwościach dydaktycznych. Korzystać z takiej formy kształcenia mogą w dogodnym dla siebie czasie osoby znajdujące się w różnych miejscowościach, studiujące, pracujące czy podróżujące nawet poza granice kraju. Oceniamy, że dla pełnego wykorzystania kursu należy poświęcić około 5-6 godzin tygodniowo, oczywiście możliwe jest to w dowolnym czasie i miejscu. Dostęp do materiałów kursu osoby zapisane mają stale, jedynie testy, zadania indywidualne i projekty grupowe wymagają dotrzymania określonego w założeniach terminu.

Osoby kończące kurs na wymaganym poziomie otrzymują certyfikat Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy do udziału, szczególnie zależy nam na pilotach i pracownikach obszaru zabezpieczenia lotnictwa – instruktorach i wykładowcach, specjalizujących się w obszarze działań „out-door”, te osoby otrzymują istotną ulgę w opłacie za kurs. Z wyrazami szacunku, luty 2013

Kierownik Zakładu Fizyki Atmosfery IGF UW
Prof. dr hab. Szymon Malinowski
Prowadzący kurs
ppłk rez. mgr inż. Maciej Ostrowski 

Źródło: Uniwersytet Warszawski
comments powered by Disqus

Komentarze

Jeśli zachęcają na kurs ludzi lotnictwa to dlaczego taki tytuł kursu a nie od razu Meteorologia dla lotnictwa.

Od dwóch lat noszę się z zamiarem uruchomieniem kursu specjalizowanego dla lotnictwa GA. Niestety widzę, że zainteresowanie środowiska jest niewielkie tą formą zdobywania wiedzy - według mnie bardzo wygodną i skuteczną.

Bez potencjału zainteresowanych po prostu nie opłaca się uruchamiać kursu, bądź co bądź zdecydowanie więcej jest żeglarzy, turystów i "zwykłych ludzi" zainteresowanych pogodą jak pilotów.

Pozdrawiam, Maciej Ostrowski

Ponieważ chodzi o lotnictwo turystyczne ;-)

Przebiłem się przez założenie konta żeby zobaczyć co to wogóle jest.
Kosztuje 450 zł, 100 zł zniżki dla instruktorów. Dla zwykłych pilotów nic.

Meteorologia w turystyce rowerowej też :))
Bo nie długo wiosna to się przyda