Urząd Lotnictwa Cywilnego z certyfikatem ISO

Ceremonia wręczenia certyfikatu ISO

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, iż zakończył pierwszy etap wdrażania  Systemu Zarządzania Jakością według normy PN-EN ISO 9001:2009.

Certyfikat wręczył dziś na ręce Grzegorza Kruszyńskiego Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tadeusz Glazer Dyrektor ds. Badań i Certyfikacji z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Decyzja o wdrożeniu Systemu Zarządzania Jakością zapadła na przełomie 2009 i 2010 r.

Objęto nim 15 procesów, w tym:

    * stanowienie i stosowanie prawa
    * nadzór nad Polską Agencją Żeglugi Powietrznej
    * nadzór nad ochroną i ułatwieniami w lotnictwie cywilnym
    * ochrona praw pasażerów
    * współpraca z organizacjami międzynarodowymi i UE
    * zarządzanie informacjami o zdarzeniu lotniczym
    * zarządzanie zasobami ludzkimi.

W ramach wspomnianych 15 procesów opracowano 58 procedur.

Kolejny etap Systemu Zrządzania Jakością obejmie procesy z zakresu operacji lotniczych, licencjonowania i techniki lotniczej. Jego zakończenie planuje się na 2012 r.

Odbierając certyfikat Prezes Urzędu podziękował pracownikom za wysiłek, koncentrację i zaangażowanie w celu osiągnięcia zamierzonych celów. Wyraził również nadzieję, że wdrożenie systemu przyczyni się do usprawnienia funkcjonowania Urzędu oraz efektywniejszej pracy na rzecz naszych klientów.  

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus

Komentarze

Panie Anonim, pisząc, że: Stanowieniem prawa, zajmuje się Sejm Najjaśniejszej, pomyliłeś szerokość problemu z głębokością SEDNA. Poczytaj trochę, to łacno do wniosku dojdziesz, że Certyfikacja urzędu, firmy, instytucji, wyrobu, etc., wg tej, czy innej normy, standardu, a stanowienie prawa, to zgoła diametralnie różniące się kwestie. Gdybyś tak waść w Sejmie był, to raczej wesoło nikomu by nie było, bo, ani chybi zacząłbyś ,,stanowić prawo'', jak za Fryca II w Prusach, któren, że oto, kiedy w kasa pustaki świecić zaczęła, edykt następujący ustanowił: Kto na ukos przechodzi przez ulicę z fajką w zębach, płaci sztrafę 80 marek. Może zatem przeproś i nas na tym forum i biurwy jakoweś, a następnym razem zacznij pisać blogicznie.....

Jak widać licencjonowanie nie jest ujęte - tam wszystko jest perfekcyjne

Ale, ale... Stanowieniem prawa, póki co, zajmuje się Sejm Najjaśniejszej i ma na to konstytucyjną wyłączność, nawet jak się to paru biurwom nie podoba.