Przejdź do treści
Źródło artykułu

Tydzień Latania w Mieście Nauki już od poniedziałku

Politechnika Śląska zaprasza na Tydzień Latania. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 27 maja do 2 czerwca, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Lotnictwo dla jednych jest pasją życia, dla innych sposobem na życie, a jeszcze innych niespełnionym marzeniem związanym z byciem pilotem, stewardessą czy też mechanikiem lotniczym. Niezalenie od tego, któremu z powyższych podejść hołdujemy, lotnictwo jako gałąź przemysłu ma duże znaczenie dla obronności państwa, transportu pasażerskiego i towarowego, jest też istotną dziedziną badań naukowych, czy też coraz popularniejszą formą rekreacji.

Fakt, że obejmuje ono swoim zasięgiem szereg specjalności - pilotaż, inżynieria lotnicza, mechanika i eksploatacja lotnicza, kontrola ruchu lotniczego, projektowanie i wytwarzanie statków powietrznych itd., powoduje, że bez wątpienia możemy je zaliczyć do interdyscyplinarnych obszarów nauki. Nowoczesne technologie i stosowanie coraz to nowszych materiałów w przemyśle lotniczym powoduje, że współczesne statki powietrzne mogą być traktowane jako wyznacznik postępu technologicznego w skali światowej.

Tydzień Latania będzie doskonałą okazją do prezentacji stanu lotnictwa w kontekście światowym, europejskim i regionalnym. Punktem kulminacyjnym tygodnia będą pokazy lotnicze połączone z licznymi imprezami okolicznościowymi skierowanymi do przedstawicieli wszystkich grup wiekowych zamieszkujących aglomerację śląską.

Szczegóły wydarzenia na stronie: https://program.miastonauki.pl/tydzien-latania

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony