Przejdź do treści
Funkcjonariusz Zespołu Interwencji Specjalnych SG prowadzi mężczyznę w kajdankach (fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl)
Źródło artykułu

Trzy interwencje ZIS na lotniskach

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z placówek Straży Granicznej Nadwiślańskiego Oddziału SG w miniony weekend trzykrotnie interweniowali wobec niesfornych pasażerów. Zdarzenia miały miejsce na łódzkim lotnisku oraz w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin.

Na terenie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi jeden z pasażerów nie chciał poddać się obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa przed odlotem samolotu do Mediolanu, co w efekcie zakończyło się wycofaniem podróżnego przez linie lotnicze z planowanego rejsu. Ze względu na to, że mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego, wręczono mu wezwanie do stawiennictwa w innym terminie w celu kontynuowania czynności służbowych.

Kolejne dwie interwencje miały miejsce na nowodworskim lotnisku. W pierwszym przypadku funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego wobec obywatela RP, który wszczął awanturę w hali przylotów przy punkcie kontroli paszportowej. Mężczyzna używając słów powszechnie uznanych za obraźliwe, znieważył obsługę lotu oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Niedoszły pasażer po nocy spędzonej w policyjnym PDOZ usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy. Podejrzany złożył wyjaśnienia lecz nie przyznał się do zarzucanych czynów.

Druga interwencja w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin dotyczyła obywatela Włoch, który na pokładzie samolotu odlatującego do Brukseli nie chciał dostosować się do instrukcji i zaleceń personelu pokładowego w związku z umieszczeniem ponadwymiarowej walizki w luku bagażowym. Konsekwencją problematycznego zachowania pasażera, było wycofanie go przez przewoźnika z rejsu. Mężczyzna opuścił pokład samolotu w asyście funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych. Po przeprowadzeniu czynności w sprawie, mężczyzna został pouczony, a następnie skierowany do wyjścia z lotniska.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony