Studenckie Koło Astronautyczne PW pracuje nad trzecim satelitą PW-Sat3

Członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego z modelem PW-Sat3 (fot. PW-Sat/FB)

Studenci Politechniki Warszawskiej, zainspirowani sukcesami poprzednich zespołów budujących satelity na Politechnice Warszawskiej, w październiku 2018 roku rozpoczęli pracę nad projektem PW-Sat3.

Głównym celem technicznym projektu jest test tworzonego przez studentów napędu do kontroli orbity. W tym czasie zespół: zdefiniował misję, sprawdził jej wykonalność, stworzył pierwsze projekty podsystemów satelity oraz jego całościowy model oraz skonstruował stanowisko testowe do badania napędu.

Początki były czasem intensywnej edukacji. Projekt nie rozpocząłby się bez pomocy ekipy PW-Sat2 oraz udziału w szkoleniach organizowanych przez ESA Education.

Teraz możecie zobaczyć jeden z pierwszych modeli PW-Sat3 oraz nas, studentów budujących satelitę. W najbliższym czasie dostarczymy więcej informacji o naszym projekcie. Czeka nas dużo wyzwań i istotnych wydarzeń – mówia członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego PW.

Przypomnijmy też, że pod koniec grudnia minął rok od otwarcia żagla deorbitacyjnego PW-Sata2. Teraz ten satelita orbituje przeszło 30 km niżej niż na początku swojej misji i nadal stabilnie obniża wysokość swojej orbity. Najnowsze symulacje wskazują, że PW-Sat2 zdeorbituje po około 2 latach. – Mamy zatem nadzieję, że za rok będziemy już informować o udanej deorbitacji naszego satelity – mówią studenci. Aktualne statystyki deorbitacji - w tym wysokość i przewidywany czas deorbitacji - można śledzić na stronie www.sail.pw-sat.pl

Zachęcamy do śledzenia postępów projektu na stronie PW-Sat.

Źródło: pw-sat.pl
comments powered by Disqus