Przejdź do treści
Spotkanie ze Służbą Informacji Powietrznej (FIS) - 26.04.2024 (fot. Aeroklub Kielecki)
Źródło artykułu

Spotkanie ze Służbą Informacji Powietrznej (FIS) w Aeroklubie Kieleckim

Aeroklub Kielecki zaprasza na spotkanie ze Służbą Informacji Powietrznej (FIS), które odbędzie się w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 16:30 w AK przy ul. Jana Pawła II 9 w Masłowie.

Podczas wyjątkowego spotkania FIS chce podzielić się z uczestnikami najnowszymi informacjami dotyczącymi ich pracy i zachęcić do rozmowy na temat bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej.

Służba FIS – to właśnie z nimi jesteście na łączności latając w Polsce w przestrzeni klasy G (poza strefami ruchu nadlotniskowego – ATZ). Przestrzeń rozciąga się od poziomu terenu do FL95 z wyłączeniem stałych elementów przestrzeni powietrznej, w których zapewniana jest służba kontroli ruchu lotniczego (CTR, TMA, MCTR, MTMA) oraz elastycznych struktur przestrzeni powietrznej zarezerwowanych na wyłączność dla ich użytkowników (m.in. TSA, MRT, TRA, ATZ, itd.).

Jak zapewniają organizatorzy każdy jest mile widziany na spotkaniu! Niezależnie czy ktoś jest pilotem, pasjonatem lotnictwa czy po prostu ciekawy, to spotkanie jest dla każdego!

Czego możecie się spodziewać:
•  Zapoznanie się z działaniem sektorów FIS,
•  Dyskusja i pytania,
•  Omówienie najnowszych trendów,
•  Wyposażenie i komunikacja,
•  Wspólne działania dla bezpiecznej przestrzeni.

Dołącz do nas, aby razem pracować nad zapewnieniem bezpieczeństwa lotów i efektywnej obsługi przestrzeni powietrznej – zachęcają do udziału organizatorzy.

Nie zapomnijcie oznaczyć daty 26 kwietnia w swoich kalendarzach! Do zobaczenia!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony